Jump to content

internet Njemacka


belina24

Preporučene objave

Postovani molim za pravni savjet. Hrvatski sam drzavljanin i odselila sam u Njemacku radi decka koji ima stalan posao u Njemackoj. Ni jedan ni drugi nismo bili upuceni da se u toj drzavi prati skidanje filmova i serija sa interneta po ip adresi te da se isto kaznjava i to jako velikim kaznama. Uglavnom skinuli smo rekla bih dosta serija i filmova koje nismo nikamo dalje slali vec gledali sami doma sa hrvatskim prijevodom. Pocele su stizati kazne u jako ali jako velikim iznosima. Znam da se radi o njemackom pravu ali mozda mi mozete pomoci sto poduzeti. Naime ja nisam zaposlena i nemam primanja, znam da nas nepoznavanje zakonskih propisa ne opravdava ali sto da ucinimo i odakle da krenemo.

osim velkih iznosa koji dosizu i 1000 eur po filmu, najgore mi je sto ispadamo glupi hrvati koji su nauceni na sve i svasta jer unjihovoj zemlji to nije kaznjivo. Jasno mi je da su tu i autorska prava i sve...ali kome da se obratimo i sto mozemo uciniti jer ne postoji nacin da platimo sve te kazne kad sve stignu.

Stvarno kao i u RH i ovdje zelimo postovati zakone i ne imati problema sa nikim i nicim...jer smo obicni ljudi koji su dosli radit u EU kako bi zaradili i ostvarili normalne uvjete zivota za koje znamo da doma ne mozemo ostvariti.

Lijepo molim za pomoc i naputak odakle krenuti i sto napraviti.

Napominjem da ja imam i tesku dijagnozu depresije vec godinama ne znam mozda bi i takvo sto bila olakotna okolnost za ponistenje ili umanjenje kazne.

zahvaljujem unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte pronaći nekog odvjetnika ili se možda raspitati za odvjetnika u nekoj hrvatskoj udrugi u njemačkoj.

 

U RH još nisu na snazi tako žestoke kontrole i kazne vezano za skidanje sadržaja sa interneta ali polako će se i kod nas vremenom to "pooštriti", ali ne vjerujem da će biti tako rigorozno kao u njemačkoj.

 

Inače, u njemačkoj su kazne za takve prekršaje drakonske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate sami da potražite odvjetnika (ipak, ovo je druga država).

 

Pogledajte na donjem linku u ovom postu (možda vam pomogne, ima i adresa gotovo svih odvjetnika u Leipzigu, telefon i e-mail):

 

Koliko će vam naplatiti, ne znamo. Morate to vidjeti sa njima.

 

Kliknite na link:

http://www.anwalt-seiten.de/Rechtsanwalt_Leipzig.html

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priručnik o tome kako rade Copyright trolovi i što učiniti...

Ukratko, IP adresa na temelju koje su trolovi došli do imena pretplatnika (vas), ne znači da je upravo taj pretplatnik učinio nešto nezakonito - netko drugi je to mogao učiniti...

 

Preporučuje se slanje dopisa u kojem tvrdite da vi to niste učinili... Naravno, nema garancije za uspjeh, probajte pronaći više informacija, po mogućnosti da se tiče Njemačke.

 

Povratna informacija bi koristila i drugima sa sličnim pitanjem. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Često ljudi odabiru i opciju preporučenu ovdje, koja (često) ide otprilike ovako:

 

Odvjetnik nazove ured trola i dogovori bitno manju 'kaznu' - vi platite smanjenu kaznu + nagradu odvjetniku. Svi su zadovoljni - vi jer ste uštedjeli, odvjetnik jer je solidno zaradio s par tel. poziva i trol koji je samo poslao pismo. (Ovo je informacija s Interneta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija