Jump to content

Mobing nedavanjem radnih zadataka


bacvice

Preporučene objave

Protekle 4 godine moj poslodavac nije mi dao niti jedan radni zadatak u okviru mojih vještina i opisa radnog mjesta. Uredno dobivam plaću, ali sa mnom nema nikakvih komunikacija od meni nadređenih osoba, Da li je to mobing i ukoliko jest na osnovu kojeg Zakona. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Da pojasnim: muško sam, ovlašteni sam projektant sa 30-godišnjim iskustvom, tvrtka u kojoj radim angažira vanjske ovlaštene projektante za projektiranje i nadzor. Ama baš nitko od meni nadređenih koji određuju tko što radi nije me u 4 godine niti kontaktirao ( e-mail, fax, telefon ) niti mi dao iti jedan radni zadatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je možete li dokazati da je upravo političko opredjeljenje razlog ignoriranja na radnom mjestu - izjavama svjedoka koji su, npr. čuli nadređene da govore o tome, ili pisanim ispravama (mailovima, porukama i sl.) problem s mobbingom je, po mom mišljenju, da je izrazito teško dokaziv, jer nešto za što jedna strana tvrdi da je mobbing, druga strana može reći da je loš i prgav zaposlenik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da ne!!!! Pitanje je samo dali je to utuživi mobing sa presudom u moju korist.

 

 

Pokušajte malo onako realno sagledati svoj slučaj. Očima nekog sa strane.

 

Ovlašteni projektant, četiri godine ne radi pod milim Bogom ništa, redovito prima dobru plaću...

 

Zar zaista želite da se po medijima počne raspravljati o vašem slučaju, da porezni obveznici ili dioničari/vlasnici tvrtke (tko god da je vlasnik) doznaju da tvrtka daje plaću nekome tko četiri godine nije ništa radio - i još TUŽI TVRTKU za mobbing!

Da sam ja dioničar ili porezni obveznik, tražio bih da se raspusti cijeli taj odjel tvrtke.

 

 

Projektanti su danas traženi, i mogli ste bilo gdje lako naći posao - niste neki besperspektivni NKV sa invaliditetom pred mirovinom.

U ovoj državi desetine tisuća ljudi rade a ne primaju plaću, a stotine tisuća rade za ninimalac i na određeno. Zamislite na trenutak kako će njima izgledati vaša tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte malo onako realno sagledati svoj slučaj. Očima nekog sa strane.

 

Ovlašteni projektant, četiri godine ne radi pod milim Bogom ništa, redovito prima dobru plaću...

 

Zar zaista želite da se po medijima počne raspravljati o vašem slučaju, da porezni obveznici ili dioničari/vlasnici tvrtke (tko god da je vlasnik) doznaju da tvrtka daje plaću nekome tko četiri godine nije ništa radio - i još TUŽI TVRTKU za mobbing!

Da sam ja dioničar ili porezni obveznik, tražio bih da se raspusti cijeli taj odjel tvrtke.

 

 

Projektanti su danas traženi, i mogli ste bilo gdje lako naći posao - niste neki besperspektivni NKV sa invaliditetom pred mirovinom.

U ovoj državi desetine tisuća ljudi rade a ne primaju plaću, a stotine tisuća rade za ninimalac i na određeno. Zamislite na trenutak kako će njima izgledati vaša tužba.

 

Znaš kaj Felix?! Pitatatelj se "vruć vode" nikad ni napil. Garantiram stažom-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felix, 100% ste u pravu. Međutim, ne mogu si objasniti zbog čega se poslovi projektiranja i nadzora ugovaraju sa vanjskim kooperantima, plaća ih se a mi dobivamo plaću i ništa ne radimo - nisam usamljeni slučaj. Tužno je da je medijska slika ona koja modelira istinu. Isto tako http://www.legalis nije portal koji je žuti tisak, već je mjesto gdje bi se trebali davati kvalitetni i praktični pravni savjeti. Vaš stav je medijski a ne pravni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felix, 100% ste u pravu. Međutim, ne mogu si objasniti zbog čega se poslovi projektiranja i nadzora ugovaraju sa vanjskim kooperantima, plaća ih se a mi dobivamo plaću i ništa ne radimo

 

Moguća su dva odgovora:

 

1. Oni koji su za to odgovorni dobivaju 'pinku', ili posao daju svojim 'rodijacima'.

 

2. Cijeli vaš odjel tako loše radi svoj posao da su prisiljeni davati te poslove drugima.

 

I svi znamo da je prvi odgovor onaj pravi.

 

Što mislite, da će taj koji je dao taj posao da bi pobrao proviziju (mito) samo leći i reći - da , kriv sam?

Neće, nego će osuti po vama drvlje i kamenje. Vi radite u nekom javnom poduzeću ili firmi u većinski državnom vlasništvu. Kada ovakva afera dođe u javnost, bit će "ili vi ili oni".

Tko će izvući deblji kraj?

 

Isto tako http://www.legalis nije portal koji je žuti tisak, već je mjesto gdje bi se trebali davati kvalitetni i praktični pravni savjeti. Vaš stav je medijski a ne pravni

 

Ovo vam i jest praktični pravni savjet. Kad uđete u ured odvjetnika da vas zastupa, vjerojatno će vas pitati jeste li dobro razmislili o mogućim poslijedicama, ali neće vas odgovarati. K vragu, ja sigurno ne bi.

 

Hoćete da vam pojasnim kavo pitanje će vam prvo postaviti.

Jeste li upozoravali , svoje šefov, nadređene o ovome? Pa kad oni nisu reagirali onda upravu tvrtke i nadzorni odbor ?

Koliko puta?

Imate li dokaz da ste ih upozoravali?

Dokaz je pisani dopis, memorandum, nešto za što imate dokaz da ste to predali. Jamranja i usmeni prigovori nisu dokaz.

 

Koliko puta ste to predali?

 

Jednom? Nijednom u ove četiri godine?

 

Jeste li to predali bar svaki mjesec kada ste primili plaću za mjesec dana u kojem niste radili ništa?

I tako u 4 godine - 48 puta!?

 

Ako nemate takav dokaz, druga strana će glatko reći da ste neradnička bitanga kojoj je odgovaralo da godinama ništa ne radi.

I ujedno će složiti priču, primjerice u stilu da se sada bunite jer se sprema reorganizacija u tvrtki da se spriječi taj vaš nerad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguća su dva odgovora:

 

1. Oni koji su za to odgovorni dobivaju 'pinku', ili posao daju svojim 'rodijacima'.

 

2. Cijeli vaš odjel tako loše radi svoj posao da su prisiljeni davati te poslove drugima.

 

I svi znamo da je prvi odgovor onaj pravi.

 

Što mislite, da će taj koji je dao taj posao da bi pobrao proviziju (mito) samo leći i reći - da , kriv sam?

Neće, nego će osuti po vama drvlje i kamenje. Vi radite u nekom javnom poduzeću ili firmi u većinski državnom vlasništvu. Kada ovakva afera dođe u javnost, bit će "ili vi ili oni".

Tko će izvući deblji kraj?

 

 

 

Ovo vam i jest praktični pravni savjet. Kad uđete u ured odvjetnika da vas zastupa, vjerojatno će vas pitati jeste li dobro razmislili o mogućim poslijedicama, ali neće vas odgovarati. K vragu, ja sigurno ne bi.

 

Hoćete da vam pojasnim kavo pitanje će vam prvo postaviti.

Jeste li upozoravali , svoje šefov, nadređene o ovome? Pa kad oni nisu reagirali onda upravu tvrtke i nadzorni odbor ?

Koliko puta?

Imate li dokaz da ste ih upozoravali?

Dokaz je pisani dopis, memorandum, nešto za što imate dokaz da ste to predali. Jamranja i usmeni prigovori nisu dokaz.

 

Koliko puta ste to predali?

 

Jednom? Nijednom u ove četiri godine?

 

Jeste li to predali bar svaki mjesec kada ste primili plaću za mjesec dana u kojem niste radili ništa?

I tako u 4 godine - 48 puta!?

 

Ako nemate takav dokaz, druga strana će glatko reći da ste neradnička bitanga kojoj je odgovaralo da godinama ništa ne radi.

I ujedno će složiti priču, primjerice u stilu da se sada bunite jer se sprema reorganizacija u tvrtki da se spriječi taj vaš nerad.

 

I sa ovime se moram složiti. Postoje pravna sredstva,čovjek radi u firmi koja ima SVE institucije koje su ga mogle štititi. U 48 mjeseci nije napravio ništa da bi se zaštitio?! Zašto nije? Ma sve je jasno "kak beli dan". Da je radil kod kakvog privatnika,bi mu ovaj daval plaću? Brus! Ali u državnoj firmi: Ko ga šljivi bu raja platila. Felix, Hurus. G-man i ini građani Lepe naše. Samo ne znam do kad tak to pe? Nebu moglo navek! Nebu ziher.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija