Jump to content

Pomoć. Kako do pravomočne presude


GordanS

Preporučene objave

Radi se o sljedećem:

 

Nakon 15 god rada u MORH-u ist sam napustio,ali pod ugovornom

obvezom jer sam godinu dana ranije nego ću napustiti MORH bio

na skolovanju u inozemstvu. Prije odlaska na skolovanje morao sam

potpisati ugovor u kojem je pod točkom xy navedeno da moram poslije

školovanja odraditi dvije godine. ja sam odradio samo godinu dana

jer sam iz privatnih razloga morao napustiti MORH.

 

I sad nakon pet godina MORH trazi svoje (moram navsti da sam dio

tog duga za žkolovanje vratio odmah po raskidu).

Podigli su tužbu prosle godine na puni iznos dugovanja, na šo sam

se žalio. Slijedilo je ročište na kojem se nismo pojavili ni tužitelj

ni moja malenkost, pa je po sudskom rješenju, s obzirom da se tužitelj nije pojavio tužba odbačena... i sve bi to bilo ok da....

 

nisu ove godine ponovo podnijeli tužbu na koju sam se ja ponovno žalio, pa sad ponovno slijedi ročište.....

 

I sad da prijeđemo na pitanje :zubo::

 

Zanima me da li bi ista promijenilo kad bi se ja pojavio na ročištu, a tužitelj nebi (vjerovatno se neće pojaviti)?

 

Da li bi sud mogao izreći pravomoćno ili barem nepravomoćno rješenje

kako se nebi ta farsa ponavljala iz godine u godinu...?

 

Mislim na rješenje gdje se mene kao tuženika oslobađa od plaćanja školovanja na koje i tako nisam želio ići nego sam moram po zapovijedi s obzirom da sam dobra vladao engleskim jezikom.

 

 

Unaprijed hvala na odgovorima!!!:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, po novom ZPP-u, ako koja od stranaka ne dođe na pripremno ročište, sud će raspravljati s prisutnom strankom, te može odgoditi pripremno ročište, osim ako se radi o sporu male vrijednosti (do 10.000,00 kn), gdje ako tužitelj izostane s prvog ročišta, a uredno je pozvan, smatrat će se da je povukao tužbu, osim ako se na istom ročištu tuženik ne upusti u raspravljanje.

 

No, tužba koja je odbačena ili povučena, smatra se kao da nije niti podnesena pa se može ponovno podnijeti. Rješenje problema prema kojemu MORH više neće pokretati postupke protiv vas vidim u tome da potpišete izvansudsku nagodbu ili sporazum prema kojemu MORH nema nikakvih potraživanja prema vama, a vi možete pokrenuti i parnicu za utvrđenje da tražbina prema vama ne postoji, ali s obzirom da ste očigledno potpisali ugovor prema kojemu ćete vratiti novac za školarinu ako ne odradite dvije godine, ne vjerujem u uspjeh takvog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Da tako sam mislio. Znaci najbolje da ne gubim vrijeme i godisnji i jednostavno se ne pojavim.

 

Samo jos jedno pitanje molim vas:

 

Znaci ako se tuzba obacuje i smatra se kao da nije ni podnesena, onda ne utjece ni na zastaru predmeta?

 

Drugim rijecima MORH se ne moze pozvati na tuzbe kada je rijec o zastari i time produziti rok?

 

Puno hvala na odgovoru.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija