Jump to content

Nasljestvo- porez


mandarinko

Preporučene objave

Radi se o porezu na nasljedstvo, koji iznosi 5%, no ovisno o tome od koga ste naslijedili novac, možda potpadate pod oslobođenje iz čl. 14. Zakona.

 

Imate rok od 30 dana od pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju da se javite Ispostavi vaše Porezne uprave sa primjerkom pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju radi utvrđivanja porezne obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno sam pravomoćno dobio u nasljedstvo ( 6/36 dijelova) poveći iznos novaca pa me zanima za porez gdje se javljam i koliki je porez na novce.

također me zanim da li s pravomoćnim rješenjem idem na Poreznu upravu.

hvala,

 

 

http://www.poslovni-info.eu/sadrzaj/porezi/koliko-poreza-platiti-pri-nasljedivanju-nekretnine-iili-gotovog-novca/

 

? Na koju se imovinu pla}a porez na nasljedstva i darove?

1. na gotov novac (gotovinu), nov~ane tra`bine i vrijednosne papire (vrijednosnice),

2. na pokretnine ako im je na dan utvr|ivanja porezne obveze pojedina~na tr`i{na

vrijednost ve}a od 50.000,00 kuna.

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Prirucnici_brosure/Nasljedstva_165.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje o nasljeđivanju postje pravomoćno kad ga prime stranke i ako je prišao rok za žalbu a niko je nije podnio.

ako javni bilježni čeka sa dostavom rješenja ono nije pravomoćno i nemaš obvezu prijaviti poreznu obvezu.

 

 

Da li to znači da datum na rješenju o pravomoćnosto nije OK već onaj kada sam preuzeo dokumente u odvjetnika tj.bilježnika i da imam dovoljno vremenena za prijavu na poreznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija