Jump to content

Stipendija vraćanje


marco46

Preporučene objave

Dobio sam stipendiju od grada te ju primao 3g,od 2003 do 2006) ukupno 12 000kn.

Završio faks ali ne u roku,jednu godinu sam produžio.

završio faks 2007g

Prije 3-4god su mi slali opomenu da moram vratiti cjelokupan iznos zbog toga jer nisam u roku diplomirao,ja sam se oglušio na to jer nitko u to vrijeme nije vraćao to..

S time da sma pozvan da kao odradim tu stipendiju 3-4 dana rada za grad, što sam odradio i smatrao da je to riješeno.

 

u ugovoru je stajalo i da moram obavit 25sati rada za gradsku zajednicu u svrhu odrađivanja kredita.,i to sam napravio.)Odradio 4 dana..

 

e sad bi oni sda je vraćam njima tak kredit,a nitko ga nije vraćao,nego se promijenila vlast i pročelnica i sad najdnom su počeli slati opomene..

 

Sad su mi poslali poziv za sud,

 

Koliko ja znam ako nisu tu stipendiju naplatili nakon 3g od završetka studija ona ide u zastaru, rpošlo je više od 7g od mog završetka studiranja,

 

Ja sam im dostavio dokaz da sma diplomirao i sve.Ali u ugovoru piše da s otpaltom počinjm tek kad se zaposlim, ja nisam 5 god radio od završetka studiranja,jesam ali na crno.

 

1.Dali sam ja dužan vraćati tu stipendiju? Ja mislim da ne jer je nastupla apsolutna zatara.

2. Što da napravim?dali da odem na sud ili da im preko odvjetnika ili kako pošaljem očitovanje da ja to nisam više dužan vratiti

Rlativna zastara 3g,

apsolutna zastara 5g

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tek ako dobiješ tužbu kojom traže povrat sredstava piši odgovor na tužbu i pozovi se na zastarupotraživanja duga (obvezno. ako ne odgovorišna tužbu i ne dođeš na raspravu dobiješ presudu zbog ogluhe. obvezno se pozovi na zastaru . sud ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti. u očitovanju dostavi dokaz da si ispunio uvjete iz ugovora (odradio ). nisu ti osigurali posao (predpostavljam da su bili obvezni) iako si se stavio na raspolaganje.

 

osim što je nastupila zastara nisi dobio mogućnost da odradiš stipendiju (prema ugovoru-predpostavljam).

smatram da bi i tebi odgovaralo da si dobio posao imogućnost da odradiš stipendiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam tužbu, da dodđem na to neko predročište ali mi piše da se u roku 45 dana moram očitovati navesti činjenice i ostalo..,kao pobiti tužbeni prijedlog

 

Imali su me prilike zaposliti u gradu, bio sam 3 puta na razgovoru za stručno osposobljavanje baš u uredu u gradu koji mi je i dao stipendiju,i nisam prošao nego jedan tip preko veze..

i sad oni žele da im ja to vratim..nevjerojatno

 

Nisu mi osigurali posao,iako su mogli, odradio sam tih 25 sati rada koje nije niti navedeno u u govoru da moramo odraditi, i to bilo "Odrađivanje" stipendije..

 

naravno da bi mi odgovaralo da su me zaposlili dio primanja bi išao za vraćanje stipendije i super...ali bih radio..

 

REZIME:

 

1. Nastupila je zastara, apsolutna!

 

2. Nisu mi osigurali posao da odradim stipendiju, odnosno jesu, tih 25sati rada za grad..(koje sam odradio)

 

3.Imali su me prilike zaposliti, ali nisu..3 puta sam dolazio na razgovor u ured grada..

 

4.Uvjete iz ugovora sam ispunio, dostavio sam da sam siplomirao, i dok se zaposlim mi je trebala krenuti otplata ali se nisam zaposlio jer sam bio bez posla 3-4g

a u ugovoru piše: Stipendija kreće sa otplatom nakon što se osoba zaposli ili najkasnije 3g od diplomiranja..

 

Ispravi me ako griješim gdje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to sve trebaš navesti(i priložiti dokaze ako postoje) i u odgovoru na tužbu (kojeg bi obvezno morao dostaviti sudu po uputi). na ročište se obvezno odazvati. dali češ koristiti uslugu odvjetnika ili ne je tvoj izbor. odvjetnik košta ali ako dobiješ spor sve troškove će nadoknadi tužitelj (ako tražiš trošak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija