Jump to content

Stjecanja dosjelošću


mata74974

Preporučene objave

Poštovani molim pomoć u pravnom pitanju. Moja obitelj je u posjedu kuće od 1909godine smrću moga oca ja i sestra postali smo nasljednici te kuće inaće je sagrađena prije 1900godine. zanima nas dali imamo prava na dosjelost malog vrta uz kuću od nekih 30 kvadrata. Inaće taj vrt je ograđen od prvog dana kad je izgrađena kuća i pored vrta se još nalazi gnojnica (gdje se nekad bacalo ostatke hrane). To je obitelj oduvjek koristila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome što ste napisali,pravo vlasništva je stečeno,e sad uvijek postoji ali…………Da li ste na konkretnom dijelu nekretnine vi i vaši pravni prednici bili u samostalnom posjedu ili ste priznavali višu vlast upisanog vlasnika,odnosno da li ste nekretninu koristili pod nekakvim uvjetom,ili pak uopće do određenog trenutka niste ni znali da to nije vaša nekretnina.

Tko je uopće upisan kao vlasnik,i što na sve ima reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Ako imate rješenje o pravu korištenja tog vrta ,tada,bi imali pravo tražiti da se utvrdi

da je prema mislim, članku 365 . Zakona o vlasništvu došlo do pretvorbe tog dijela društvenog vlasništva u privatno vlasništvo.Društveno vlasništvo nije moguće steći dosijelošću,ali može se kupiti neposrednom pogodbom od lokalne samouprave ,ako je taj dio

male površine i potrebanje za normalnu upotrebu objekta.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija