Jump to content

Rastava braka, nasilje i zlostavljanje zena i djeca


Nazalost

Preporučene objave

Postovani,

 

Sestra mi je u braku od 2008, imaju 2 djece jedan 7 drugi 3 godine.

Muz je psihicki i fizicki zlostavlja, 2 tukao 1 osamario, pre 3 dana je tukao do krvi, uzeo joj osobnu, dokumente za ljecnika, ne da joj iz kuce, modrice su jasno vidljive po rukama i nesto po nogama (stitila je lice). Njen muz je isao od kuce par puta, djete starije ga vuklo za nogu i plakalo, zavrsavao kod ljubavnice da spava...itd... par puta pokusaj ubistva. On je alkoholicar i narkoman, dolazi kuci svakakav... zapostavio zenu i djecu....

 

Podneo je rastavu braka danas, hoce starijeg sina..

Sestra NECE djecu da razdvaja, hoce oba djeteta.

 

_znaci zlostavljao zenu/suprugu, svojoj materi samar udario, tukao se sa bratom, pokokusaj ubistva..itd..

 

Imala je konflikt i fizicki obracun sa njegovom ljubavnicom, ljubavnica je uznemiravala moju sestru.

 

Molim vas za bilo kakav savjet, pomoc, iskustva.

 

Koja prava ima ona? Da li moze da oba djeteta pripadnu njoj? Pravo na imovinu od supruga?

Moja sestra ne radi nigde tj nema posao, smjestaj ima kod mene i u obiteljskoj kuci kod oca i matere.

___________________________

U sustini, otisao je sam, nikom nista nije rekao, dosao kuci i rekao da je pokrenuo postupak, za razlog ne znamo, mada verujem da ce moja sestra biti kriva-ako se usprotivi udri ili preti da ce je ubit.... u sustini, glavni razlog- ljubavnica trudna.

A on hoce sve "sporazumno" jer jer jeftinije i brze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima pravo da nazove policiju i prijavi ga za obiteljsko nasilje pa da ode malo na hladjenje u zatvor....Ne znam samo sta je cekala do sad ako ju je tukao vise puta.....Sta se razvoda tice o tome kome ce pripasti djeca odlucuje sud a u velikoj vecini slucajeva djecu dobije majka i djeca se ne razdvajaju.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi smo u soku svi, hodamo kao ludi po kuci. Ovo ni film/serija da je, ne mozemo verovati da se desava nama.

 

Da li ce predstavljati problem sto ona ne radi? i sto nema svoju kucu/stan? Imamo mi 2, obiteljske i moja- ima smestaj gdje ona i djeca da zive..

 

________________

EDIT:

Otici kod ljekara, da vidi te modrice, da dobije papire crno na bijelo, i onda u policiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Muz je psihicki i fizicki zlostavlja, 2 tukao 1 osamario, pre 3 dana je tukao do krvi, uzeo joj osobnu, dokumente za ljecnika, ne da joj iz kuce, modrice su jasno vidljive po rukama i nesto po nogama (stitila je lice).

A što čeka i ona i svi vi?

Zašto ga već tada nije prijavila, otišla na policiju, djecu sklonila kod vas, ....

 

Pa to se sigurno nije sada prvi puta dogodilo. Sigurno je i prije bilo takvih evenata.

 

_znaci zlostavljao zenu/suprugu, svojoj materi samar udario, tukao se sa bratom, pokokusaj ubistva..itd..

 

I što je na kraju bilo s tim? Što kažu njegovi?

Pokušaj ubistva? Je li osuđen za to? Je li to prijavljeno?

Kako si on uopće zamišlja da bi dobio djecu?

 

Imala je konflikt i fizicki obracun sa njegovom ljubavnicom, ljubavnica je uznemiravala moju sestru.

To ste prijavili?

 

Koja prava ima ona? Da li moze da oba djeteta pripadnu njoj? Pravo na imovinu od supruga?

Ako je on takav divljak i nasilnik, djeca će sigurno ići majci. Kod nas ni dobri očevi ne dobiju djecu.

 

Za imovinu, o kojoj se imovini radi? Kući? Je li to bračna stečevina?

 

 

Moja sestra ne radi nigde tj nema posao, smjestaj ima kod mene i u obiteljskoj kuci kod oca i matere.

Zašto već nije otišla kod vas?

Bojite se nasilja ? Ima li on vatreno oružje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Šta je čekala" - ima puno objašnjenja, nadala se da će se promijeniti, radi djece/financija... link link
Tako je, Bobo3. Ponekad nam treba više vremena da od šoka a) u nevjerici shvatimo što se događa i b) nešto pokrenemo.

 

Nemojte s pozicije dobro upućenih i iskusnih osoba osuđivati one koji to nisu. Ja nikada nisam imao posla s policijom itd. Mislite da mi je bilo jednostavo prijaviti majku zajedničkog djeteta? Ma koliko ona divljala. Protuprirodno je agresivno ponašanje prema drugom roditelju koristeći se djetetom kao sredstvom i/ili paravanom. Kad je nešto protuprirodno, onda je i teško za povjerovati da je takvo što uopće moguće i čovjek pomisli najprije da se radi o nekom nesporazumu i zabludi, čovjek u takvom situacijama uslijed nevjerice preispituje najprije sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija