Jump to content

Plačanje stanarine za koju nisam ni znala


Majazg2014

Preporučene objave

Poštovanje svima.

Sada već bivši muž me tuži za nastalu stanarinu koju sam mu dužna bila platiti jer sam živjela u stanu njegovih roditelja. On ima ugovor u najmu ovjeren kod bilježnika, ali je samo njegovo i njihovo ime na ugovoru o najmu stana. Nema mojega imena. Naravno ugovor je napravljen za vrijeme trajanja braka i ja jesam živjela u tom stanu. No, da sam znala da postoji obaveza plaćanja onda bi plaćali, ali ovako ispada da sam dužna plaćati nešto za što nisam niti znala da trebam. Radi se o cifri 600 eura puta 5 godina= 36000 eura i moj dio iznosi pola, znači 18000 Eura!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No, da sam znala da postoji obaveza plaćanja onda bi plaćali, ali ovako ispada da sam dužna plaćati nešto za što nisam niti znala da trebam. Radi se o cifri 600 eura puta 5 godina= 36000 eura i moj dio iznosi pola, znači 18000 Eura!!!!

 

E, ovo je jedan od 'boljih'...

 

Za početak - jeste li sigurna da je taj ugovor stvarno potpisan kod JB, i to prije 5 godina?

Je li prijavljen poreznoj, i je li se plaćao porez na najam?

 

Po kojoj osnovi bi vas muž tužio za taj dug? Jesu li njega tužili njegovi roditelji, jer nije plaćao pet godina?

 

Vi ste živjela u stanu kao bračni partner osobe koja je stan iznajmila. Niste dužni suprugu plaćati najamninu, a oni svi baš i nemaju neki dokaz da taj dug uopće postoji čak i ako je taj ugovor stvarno potpisan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje svima.

No, da sam znala da postoji obaveza plaćanja onda bi plaćali, ali ovako ispada da sam dužna plaćati nešto za što nisam niti znala da trebam

 

ako je postojao ugovor o najmu dužan ga je plaćati onaj ko je ugovor potpisao.

ako je bivši plaćao najam plaćao ga je novcem zarađenim za vrijeme trajanja brak (zajedničkim novcem). plaćanjem zajedničkim novcem i vi ste "platili svoj dio najma".

odgovorite mu da čekate tužbu pa kako sud odluči.

ja bi predhodno tražio kopiju ugovora. ako bi dobio ugovor dostavio bi ga poreznoj upravi s upitom dali je plaćan porez na najam. ako ugovor i postoji on je fiktivan.

 

nema straha. bivši je "platio najam" zajedničkim novcem što znači da ste i vi platili 1/2 svote najma.

nema smisla ako je novac dobio od roditelja da im je tim novcem platio najam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve rečeno od dečkiju, ali zbilja moram naglasiti da je ovo očito "udruženi pothvat" nekadašnje svojte i bračnog druga.

 

Slažem se, poručite bivšem da vas slobodno tuži, u kojem slučaju svakako uzmite odvjetnika, ali isto tako dajte mu do znanja da ćete tražiti vještačenje ugovora (u smislu mogućeg antidatiranja) kao i postaviti pitanje poreznoj glede plaćanja poreza po osnovi ostvarenog najma. Ta tužba će im na kraju doći kao čisti trošak, i to popriličan trošak, kad se zbroji trošak postupka i kazna Porezne za prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve rečeno od dečkiju, ali zbilja moram naglasiti da je ovo očito "udruženi pothvat" nekadašnje svojte i bračnog druga.

 

Slažem se, poručite bivšem da vas slobodno tuži, u kojem slučaju svakako uzmite odvjetnika, ali isto tako dajte mu do znanja da ćete tražiti vještačenje ugovora (u smislu mogućeg antidatiranja) kao i postaviti pitanje poreznoj glede plaćanja poreza po osnovi ostvarenog najma. Ta tužba će im na kraju doći kao čisti trošak, i to popriličan trošak, kad se zbroji trošak postupka i kazna Porezne za prekršaj.

 

 

Ovo je i dokaz sta se sve moze kod javnog biljeznika potpisati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija