Jump to content

Ovrha sa brutalnim kamatama


suz

Preporučene objave

Zdravo. Već sam pisala pred koji tjedan o ovoj temi, ali sam danima imala problema sa logiranjem, pa nisam mogla odgovoriti na postove. Uglavnom, nekoliko godina mi je blokiran račun i tereti me HT, koji ima brutalne kamate. U par godina je taj dug narastao do 55 000 kuna.Radi se o mobilnoj pretplati koju sam uzela mami na svoje ime. Najradije bih tu uploudala dokumant iz FINE ali to nikako ne bi bilo diskretno a možda ni zakonito. Zanima me kako da se ta ovrha obustavi i koliko bi taj proces trajao. Od 2011. godine do sada 55 000 kuna je zaista previše. Imam 27 godina i studiram. Ne mogu raditi preko student servisa jer to zahtijeva prijavu, pa sam prisiljena raditi svakakve "ŽNJ" poslove na crno. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi suz,

To što ste pročitali u 24 sata nije metoda za riješiti se duga. Obustavom dug ne nestaje, a trošak se poveća. Link na slično pitanje

 

Za kamate vam je rečeno (link) da su prevelike, 7 i po tisuća iz 2011 je trenutno s kamatom oko 12 tisuća... Ne postoji neka HT kamata, već službena zatezna kamata - 1.8.2015 je s 12% pala na 8.14% godišnje, a računa se na glavnicu.

 

Možete zacrniti svoje osobne podatke i uploadati dokument...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobro napisala neke stvari. Tek kad sam dobila na uvid dokument, sam vidjela da me tereti više osoba. Vip me teretio sa oko 7600, i tu je stalo. HT je taj koji me brine. Uopće se ne mogu sjetiti tog HT-a. On me najviše financijski tereti. Dokument mi je stavljen na stick u pdfu i ne znam kako to zacrniti. Uglavnom, u banani sam. Rečeno mi je da "nadležni sud obavijestim da je ovrha nenaplativa, i neka se pozovem na poslovni broj iz rješenja za ovrhu". Zanima me kako to mogu učiniti i kako to treba izgledati?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško je zaustaviti,odnosno izbječi ovrhu......

što se tiće tvoje nemogučnosti rada zbog toga....po novom zakonu i honorarni radovi se mogu zaštiti ako su jedini prihodi.....znaći otvori zaštičeni račun i taj dug će ti skidati 1/3 ,a tebi ostaje 2/3 primanja....

neznam koliko češ još studirati i da li imaš imovine.....ali ako nemaš na sebi nikakve imovine (stan,auto i sl) razmisli o ovom novom zakonu o osobnom bankrotu (stečaj) sa kojim ćeš se malo pomućiti,ali češ biti "čista" za do 5 godina..stupa od nove godine.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija