Jump to content

prijavljanje poreza na promet nekrtnine


kunigunda001

Preporučene objave

To sam i ja pročitala ali još uvjek mi nije jasno koja od nas je dužna prijaviti porez na promet nekretninama.

odredbe čl.17 st.1.u vezi čl.6.Zakona o porezu na promet nekretnina,su i više nego jasne,

Čl.6.određuje tko je porezni obveznik,a čl.17.obvezu poreznog obveznika,glede čega je izvjesno da stjecatelj nekretnine prijavljuje nastanak porezne obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

I ja i dragi smo totalno previdjeli jednu glupu činjenicu, a to je da nakon sklapanja ugovora o darivanju njega i oca, nije prijavio promet nekretninama poreznoj (niti je bilježnik išta naravno rekao da mora to napraviti u roku od 30 dana). I sada je došao poziv za prijavu i pravni lijek o kazni između 2000 i 100000kn. Pa smo u panici, da koliko kazne može doći? Ono totalno debilna situacija :\

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom se radi o situaciji koja potpada pod oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina, iskreno napišite da suprug nije znao za tu situaciju odnosno da je mislio da, obzirom na oslobođenje nema potrebe za podnošenjem prijave, i ići će minimalna kazna ili možda čak i ništa. Nisam baš razumio - jeste dobili kaznu ili ...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo poziv na podnošenje prijave poreza na promet nekretnina sa papirom za poreznu prijavu, ali na dnu piše Pravne posljedice:

Zbog propuštanja zakonskog roka za podnošenje prijave poreza na promet nekretnina povrijeđen je članak bla,za što je člankom bla Zakona propisana novčana kazna od 2.000 do 100.000 kuna."

Znači ako to napišemo iskreno možda neće ništa naplatiti...to bi bilo super, jer je greška baš blesava :\

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija