Jump to content

Kako doći do su(vlasništva)?


fookfeder

Preporučene objave

Po smrti roditelja naslijedio sam staru kuću i okućnicu, uglavnom zapušteno i gotovo bezvrijedno.

 

Kako moji roditelji nisu mnogo vodili računa o uknjižbi na promjeni vlasništva u zemljišnim knjigama, sva je imovina ostala na 3 dijela:

 

1/2 sam ja suvlasnik a 2/4 su suvlasnici dva moja strica od kojih je jedan umro još 1969, a drugi 1986.

 

Pošto ja nebih htio svojoj djeci ostaviti nesređeno stanje oko imovine, dali postoji neki način da se ta imovina bez pokretanja ostavinske rasprave prepiše na mene.

 

Napominjem da je stric koji je umro 1969 nema živih nasljednika, a drugi koji je umro 1986 ima žive 2 snahe koje su voljne da se odreknu nasljedstva u moju korist?

 

Što poduzeti i na koji način?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Pitanje je tko je nasljednik iza stričeva ? tko je u posjedu tih nekretnina ?Tko neometano koristi nekretnine duži period ?

Ako Vi te nekretnine na bilo koji način neometano koristite duži period i u zakonitom ste posjedu tada možete tužbom za utvrđenje prava vlasništva postati vlasnik 1/1.

U katastru su registrirani posjednici.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija