Jump to content

vještačenje-procjena nekretnine


zmodri11

Preporučene objave

Vodim spor za nepostojanje vanbračne zajednice več punih pet godina. Sad se trenutno vještaći moje nekretnine i nekretnine moje malodobne djece koju su nasljedili od pok. majke. Mišljenja sam da bi sud prvo trebao utvrdit da li je ta zajednica postojala ili nije te od kad do kad je trajala da bi se moglo ići dalje. Zatim bi se trebala utvrdit posebna imovina te imovina koja je stečena iz posebne imovine (znači imovina koja nije nastala radom). Vještakinja koja je procjenu izvršila smanjila je vrijednost posebne imovine cca 100 000 eur. iako imam procjene od dvojice sudskih vještaka od prije koji su procjenu izvršili realnu i procjenili imovinu 100 000 eur više od vještakinje angažirane od suda.

Prigovor sam podnio, a posjedujem i račune te ne znam zašto se njih ne uvažava?

Lud sam više od tog suda i velikih troškova, ne znam više što da radim. Mislim da sud na sve moguče načine želi tužiteljici nešto dati od naše imovine iako tužiteljica nije nikad ni jedne kune uložila ni u moju a ni u imovinu moje djece. Mišljenja sam da je sud trebao odmah odbacit njenu tužbu bar u onom djelu u kojem su tuženici malodobna moja djeca te svakog od njih traži po 500 000 kn na temelju vanbračne zajednice. Ne znam da li je ikad u RH pokrenut takav sudski postupak protiv djece? Ne znam više što napravit, može li se predložit financijskog vještaka koji bi utvrdio porijeklo imovine, financiranje?

Molim znalce neki dobar savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi slobodno u spis predajte nalaz i mišljenje ova svoja dva vještaka, i zatražite saslušanje vještaka kojeg je sud odredio, te pri ispitivanju zatražite da se očituje o nalazima i mišljenjima ovo drugih dvoje vještaka, i to stavku po stavku. Pa neka obrazloži razliku. Obavezno i račune priložite i tražite da objasni njihovo ignoriranje.

 

Na kraju ispitivanja vještaka obavezno uložite prigovor na nalaz i mišljenje sudskog vještaka i zatražite novo vještačenje. Ako vas "otkantaju", imat ćete dobru osnovu za žalbu, iako vidim da vam je već pun kufer sudovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da je sud trebao odmah odbacit njenu tužbu bar u onom djelu u kojem su tuženici malodobna moja djeca te svakog od njih traži po 500 000 kn na temelju vanbračne zajednice. Ne znam da li je ikad u RH pokrenut takav sudski postupak protiv djece? Ne znam više što napravit, može li se predložit financijskog vještaka koji bi utvrdio porijeklo imovine, financiranje?

Molim znalce neki dobar savjet.

 

zar se nije umiješao Centar za socijalnu skrb. radi se o imovini malodobne djece. potraži barem besplatnu pravnu pomoć za djecu. obrati se u ured državne uprave.

 

odvjetnik košta ali vjerujem da bi se isplatio. ako dobiješ sud imaš pravo na povrat nužnih troškova (ako ih tražiš).

trošak postupka bi poslužio da se prestane sa podnošenjem tužbe sa upitnim rezultatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar se nije umiješao Centar za socijalnu skrb. radi se o imovini malodobne djece. potraži barem besplatnu pravnu pomoć za djecu. obrati se u ured državne uprave.

 

odvjetnik košta ali vjerujem da bi se isplatio. ako dobiješ sud imaš pravo na povrat nužnih troškova (ako ih tražiš).

trošak postupka bi poslužio da se prestane sa podnošenjem tužbe sa upitnim rezultatom.

 

Centar za soc, skrb ostavio sutkinji da odluć da li je potreban njihov dolazak ili ne. Sutkinja rekla da če razmislit. Razmišljao sam o besplatnoj pravnoj pomoći bar za starijeg sina koji je prije dva mjeseca postao punoljetan ali još ide u školu.

Mislim da je ne bi odobrili jer smo svi u istom kučanstvu.

Hvala bovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija