Jump to content

produženje ugovora MAX tv-a


zmodri11

Preporučene objave

Neki dan sam saznao da mi je ugovor produžen do 2017 god. i to da sam putem telefona isto dogovorio i kao vjerodostojnost dao im svoj OIB. Ništa od toga nije istina jedva sam dočekao da mi predhodni ugovor istekne. Napominjem da su mi u 9.mj. njihovi trgovci htjeli isto na taj način produžiti ugovor kao da če mi smanjit troškove za 20 kn. Pitao sam ih da li će mi produžit ugovor rekli su mi da neće pa sam im dao JMBG , drugi dan sam saznao da me je njihov prodavatelj prevario pa sam intervenirao i ugovor su poništili ali mi je opet ostao neki iz ožujka 2015.g. za kojeg ne znam. Znam samo da se radi o prevari da ja nisam pristao na taj ugovor putem telefona.

Pitanje što mogu učiniti da osporim taj ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate čim prije ispuniti i poslati obrazac za jednostrani raskid ugovora na daljinu. (mingo.hr)

 

Zakon o zaštiti potrošača v. čl. 72, 73 (1) i 74.

 

Nakon telefonskog razgovora (izmišljenog ili stvarnog, s vama ili nekim drugim) kojim ste produžili ugovor, trebali su vam poštom poslati ugovor, u kojem je obavijest o pravu na jednostrani raskid ugovora...

 

 

Za druge prigovore npr. na račune, treba koristiti proceduru Hakoma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate čim prije ispuniti i poslati obrazac za jednostrani raskid ugovora na daljinu. (mingo.hr)

 

Zakon o zaštiti potrošača v. čl. 72, 73 (1) i 74.

 

Nakon telefonskog razgovora (izmišljenog ili stvarnog, s vama ili nekim drugim) kojim ste produžili ugovor, trebali su vam poštom poslati ugovor, u kojem je obavijest o pravu na jednostrani raskid ugovora...

 

 

Za druge prigovore npr. na račune, treba koristiti proceduru Hakoma.

 

napravio sam kako ste rekli. njihov odgovor je da su sve napravili po zakonu, te da su me obavijestili o mogučnosti raskida ugovora elektroničkom poštom.

 

Ne znam jesam li tu poruku primio ili nisam, a možda je nisam shvatio jer nisam sklopio nikakav ugovor na daljinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste ništa potpisali, nisu poslali ugovor, a niste mogli niti tražiti da vam pošalju email. Tražite na uvid potpisani ugovor i preslušavanje snimke razgovora tj. narudžbe. Na njima je i teret dokazivanja e-mail obavijesti (možda i vašeg zahtjeva/odobrenja za to, /Edit: možda i potvrde da ste navedeno ZAPRIMILI/).

 

To je drugi korak prigovora, a nakon odgovora isto ide prema Hakomu.

 

Ima više slučajeva u kojima t-com tako (a i agresivnije) postupa - dosta ljudi odustane jer nema strpljenja, i plati penale - baš sam nazvao prijateljicu koju su uvjerili da su oni sve napravili po zakonu - platila je 250kn penala, odnijela im opremu, jer joj je to bilo jeftinije od preko 400kn koje je plaćala mjesečno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravio sam kako ste rekli. njihov odgovor je da su sve napravili po zakonu, te da su me obavijestili o mogučnosti raskida ugovora elektroničkom poštom.

 

Ne znam jesam li tu poruku primio ili nisam, a možda je nisam shvatio jer nisam sklopio nikakav ugovor na daljinu.

 

pismeno preporučeno i sa povratnicom tražite obavijest o sklopljenom ugovoru.

komuniciraj samo pismeno (ne mailom ili telefonom)

pročitaj Zakon o zaštiti potrošača. osobito čl. 57 i dalje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A možete se obratiti i Potrošaču, pa da se i oni uključe u igru.

 

toliko su me naljutili da bi najrađe otkazao od njih i ostale ugovore koje sam potpisao prije desetak dana. Mogu li te ugovore otkazati u roku od 14 dana. Na njima ništa ne piše o pravu otkaza ugovora bez naknade?

 

Ažurirano

 

tražio sam ih snimku razgovora. Rekli su mi da to nije za potrošaće već za njih interno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih savjet o sljedećem. Otac je prijavljivao kvar ht telefonske linije, međutim sa druge strane su mu ponudili nekakvu povoljniju tarifu (halo usluga), za što je on rekao da će razmisliti. 13.11.1015. dolazi famozna obavijest (ne preporučena nego obična) o realizaciji usluge datirana na 21.10.2015.. Znači uslugu nitko nije nikad tražio, a obavijest šalju je sa zakašnjenjem od 23 dana.

Dana 16.11.2015. šaljem na službeni e-mail iz obavijesti "Izjavu o jednostranom raskidu ugovora" na očevo ime i sa njegovim OIB-om i potpisom, na što dolazi brzi odgovor da je istekao rok od 14 dana za otkazivanje usluge (od po njima proizvoljno odabranog dana 21.10.2015).

Na moj ponovne upit (17.11.2015.) sa objašnjenjem da uslugu nisam mogao otkazati jer nisam ni znao da je ugovorena do 13.11.2015, dobio sam samo standardni automatski odgovor o zaprimanju upita i očekivanom vremenu odgovora.

Zatim sam im se obratio na facebooku, gdje je odgovoreno da je ovaj slučaj vodi pod prigovorom i da će se odgovor dobiti u roku od 15 dana.

Pošto uskoro istječe tih 14 dana od primitka obavijesti, (mada mi nije jasno kako ću ja ili oni dokazati kad smo primili obavijest, a pretpostavljam da je ovo najnovija ht super ideja), molio bih odgovor da li ima smisla još što poduzimati ili da čekam odgovor njihove službe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto uskoro istječe tih 14 dana od primitka obavijesti, (mada mi nije jasno kako ću ja ili oni dokazati kad smo primili obavijest, a pretpostavljam da je ovo najnovija ht super ideja), molio bih odgovor da li ima smisla još što poduzimati ili da čekam odgovor njihove službe.

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) otkaži uslugu koju nije ni zatražena.

e-mail ili obraćanje facebookom nije dokaz koji bi sud uvažio. takva komunikacija je gubljenje vremena. samo pismeni otkaz ugovora je valjan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sven80,

Čini ste da ste sve pravilno učinili, nastavite slijediti proceduru prigovora (Hakoma), a ako vam stigne račun za tu uslugu, tu stavku s pripadajućim PDV-om nemojte platiti i šaljite novi prigovor (može i e-mailom, način podnošenja određuje trgovac).

 

@bovu,

Email se može isprintati. Čak je moguće tražiti i povratnicu (potvrdu prijema). Neće vrijediti ako druga strana nije mogla očekivati e-mail. Ne vrijedi za sve poslove univerzalno kao što je to s poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija