Jump to content

Inicijativa za promjenu zakona


IdrEASY

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Živimo u doba digitalne tehnologije. Kome se najbolje obratiti s inicijativom da kodiranje radio i TV signala postane obaveza, ako takva već nije pokrenuta.

 

Ako to ne prođe, možda da predložimo novi zakon o posjedovanju oružja tako da vlasnici odleže koju godinu u zatvoru jer eto posjeduju oružje kojim se može ubijati. Tako meni zvuči zakon o plaćanju RTV pristojbe.

 

Osobno već godinama ne gledam niti slušam radio putem bilo kakvog uređaja i odjavio sam se kao pretplatnik.

Pojma nisam imao da je u međuvremenu na snagu stupio novi zakon.

Došla je kontrola i utvrdila da posjedujem osobno računalo.

Shvaćam da je zakon takav kakav jest, ali je nepravedan i diskriminirajući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Promjena je negdje iz 2011 ili tako nešto. Kad je to uvedeno, rekli su "Ma neee, nećemo, ne možemo to"

vecernji.hr:

"S HRT-a je došao umirujući odgovor kako je zakonodavac doista predvidio mogućnost plaćanja pristojbe prošireno i na vlasnike mobitela, računala te radijskih prijamnika u automobilima, ali da je to u praksi i njima potpuno neizvedivo"

 

Zakone mijenja sabor, tako da se trebate obratiti svojem zastupniku.

- primjer: prijedlog (PZ_..), očitovanje vlade i rješenje

 

Moj prijedlog je da se pretplata postupno smanjuje. Te da njen iznos bude vezan na stopu zaposlenosti, tako da se ne desi da pretplata raste dok zaposlenost pada.

 

 

Ako otvorite firmu ili obrt, za laptop ako ga koristite u radu. ne plaća se pristojba. (No, umjesto HRT-a dolaze drugi #$%& - Hgk, poreznici...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Došla je kontrola i utvrdila da posjedujem osobno računalo.

Shvaćam da je zakon takav kakav jest, ali je nepravedan i diskriminirajući.

 

zašto si ih pustio u kuću ili stan ? kontrolore ili inkasatore HRT-a nisi zakonski dužan ni pozdraviti na ulici, sa njima razgovarati ni pustit ih u kuču ili stan.

kompjuter nije prijemnik rtv signala ako nema ugrađenu rtv karticu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Živimo u doba digitalne tehnologije. Kome se najbolje obratiti s inicijativom da kodiranje radio i TV signala postane obaveza, ako takva već nije pokrenuta.

Nikome jer bi samo trošio vrijeme.Nema političke volje za to jer lešinari prate iste te političare besplatno (mi plaćamo) pa kako nitko ne bi plaćao pretplatu ili bi se hrt ugasio ili bi pdv bio povećan za 1% da se isti mogu financirat.

 

U svakom slučaju narod gubi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija