Jump to content

tužba protiv rh


StudentSplit25

Preporučene objave

Zanima me da li postoji mogućnost tužbe protiv RH na temelju presude suda nadležnog za upravne sporove. Naime nedavno sam dobio presudu na upravnom sudu RH po tužbi koja je podignuta protiv nezakonitog rješenja porezne uprave. Kako mi je tim rješenjem skoro šest godina bila blokirana firma nisam mogao poslovati da li bi mogao podići tužbu za naknadu štete zbog izgubljene koristi budući da sam prije blokade sa tom firmom ostvarivao značajni profit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li bi mogao podići tužbu za naknadu štete zbog izgubljene koristi budući da sam prije blokade sa tom firmom ostvarivao značajni profit?

 

možeš po čl. 14. Zakona o sustavu državne uprave.

http://www.zakon.hr/z/221/Zakon-o-sustavu-dr%C5%BEavne-uprave

 

dali ćeš dobiti spor ????? suci nevole donositi odluke protiv svog hranitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali ćeš dobiti spor ????? suci nevole donositi odluke protiv svog hranitelja.

 

Neki tužitelji odustanu, i nikad ne dobiju naknadu. Ali zato drugi dođu i do europskog sudstva, i na kraju od države dobiju znatno uvećane odštete zbog kamata. Iz proračuna godišnje idu stotine milijuna za takve odštete, a uskorioće i mnogo više.

 

Ali bez brige, sve to mi plaćamo, a ovi činovnici koji su zeznuli stvar dobili su napredovanje u službi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš po čl. 14. Zakona o sustavu državne uprave.

http://www.zakon.hr/z/221/Zakon-o-sustavu-dr%C5%BEavne-uprave

 

dali ćeš dobiti spor ????? suci nevole donositi odluke protiv svog hranitelja.

 

Da to svakako znam. Nepravilan rad je bio sigurno. Samo me zanima da li se rok za podnošenje zahtjeva za naknadu štete računa od pravomoćnosti presude Upravnog suda? Naime upravni sud je donijeo presudu krajem 2013.godine, kojom je postupak vraćen prvostupanjskom tijelu na ponovno rješavanje, a novo rješenje je doneseno u veljači 2014.godine te je postalo i pravomoćno jer je ispravno i doneseno prema uputama Upravnog suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija