Jump to content

Izvanbračni partner i alimentacija


ivan1988

Preporučene objave

Poštovani,

pokušat ću ukratko objasnit situaciju i što me zanima.

Djevojka živi sa mnom već godinu dana i kod mene ima prijavljeno privremeno boravište, te u centru za socijalnu skrb nas vode kao izvanbračna zajednica. Ona je u procesu rastave braka. Ima dvoje djece, od koje je jedno sa nama, drugo je sa ocem.

Ono što me zanima, ako bi ona izgubila sud i da djeca pripadnu ocu, može li sud meni sjesti na plaću ili imovinu, jer ona trenutno nema plaću ni imovinu?

Ako bi ona promjenila svoju adresu prebivališta na moju, da li time povećavam šansu da meni netko "sjeda" na plaću ili imovinu?

 

Hvala vam na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

pokušat ću ukratko objasnit situaciju i što me zanima.

Djevojka živi sa mnom već godinu dana i kod mene ima prijavljeno privremeno boravište, te u centru za socijalnu skrb nas vode kao izvanbračna zajednica. Ona je u procesu rastave braka.

 

U formalnopravnom smislu, vi niste u 'vanbračnoj zajednici koja je izjednačena s brakom', jer je to zajednica neudane žene i neoženjenog muškarca.

 

Ima dvoje djece, od koje je jedno sa nama, drugo je sa ocem.

Ono što me zanima, ako bi ona izgubila sud i da djeca pripadnu ocu, može li sud meni sjesti na plaću ili imovinu, jer ona trenutno nema plaću ni imovinu?

 

Koliko su djeca stara?

Ako jedno dijete sada živi s vama a drugo s ocem, nije baš vjerojatno da bi CZSS preporučio drugačije - ali nikad se ne zna.

 

Ako bi ona promjenila svoju adresu prebivališta na moju, da li time povećavam šansu da meni netko "sjeda" na plaću ili imovinu?

Ni u kojem slučaju ne može se temeljem obaveze alimentacije vaše partnerice sjesti na vašu plaću ili imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

pokušat ću ukratko objasnit situaciju i što me zanima.

Djevojka živi sa mnom već godinu dana i kod mene ima prijavljeno privremeno boravište, te u centru za socijalnu skrb nas vode kao izvanbračna zajednica. Ona je u procesu rastave braka. Ima dvoje djece, od koje je jedno sa nama, drugo je sa ocem.

Ono što me zanima, ako bi ona izgubila sud i da djeca pripadnu ocu, može li sud meni sjesti na plaću ili imovinu, jer ona trenutno nema plaću ni imovinu?

Ako bi ona promjenila svoju adresu prebivališta na moju, da li time povećavam šansu da meni netko "sjeda" na plaću ili imovinu?

 

Hvala vam na odgovorima!

 

nije djevojka nego žena. udana je iako je u postupku rastave braka.

vanbračana zajednica je zajednice neudane žene i neoženjenog muškarca. onaj je udana i ne postoje zakonski uvjeti za priznavanje vanbračne zajednice. drugi uvjet je tri godine zajedničkog života. vi zajedno živite godinu dana. ne ispunjavate ni taj uvjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija