Jump to content

Redovan otkaz - inventura - dani


uplaseni

Preporučene objave

Poštovani

 

kako stvarno neznam kako ovo riješiti MOLIM vas pomoć.

 

Dao sam otkaz u jednoj firmi početkom ovog mjeseca i otkazni mi je rok 30 dana., pa me zanima da li 30 radnih dana ili sveukupno 30 dana?!

 

Isto tako ja sam voditelj skladista u kojem je bila inventura i gdje je nađen manjak, no skladiste je ovakvog tipa: ključeve imaju 3 osobe, kroz skladiste se prolazi da bi se doslo do kancelarija, pristup robi imaju svi zaposlenici poduzeca kao i možebitni gosti. Naravno ja ne mogu 100% uvijek biti ovdje jer moram nekada i van skladista ili slagati robu i sl.

 

On zeli svu krivicu svaliti na mene, no neznam kako da se obranim i da ta obrana stoji.

 

Direktor se prijeti da cemo svi platiti manjkove.

 

Isto tako da li ja moram raditi ijedan dan duze od otkaznog roka, s tim da imam potpisan i pozigan papir o otkazu od strane sefa.?

 

Stvarno se bojim i nije mi svejedno.

 

Molim Vas pomoc!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

 

kako stvarno neznam kako ovo riješiti MOLIM vas pomoć.

 

Dao sam otkaz u jednoj firmi početkom ovog mjeseca i otkazni mi je rok 30 dana., pa me zanima da li 30 radnih dana ili sveukupno 30 dana?!

Zakon o radu ne govori o DANIMA. Govori o tjednima ili mjesecima pa s tog osnova vi odrađujete otkazni rok od MJESEC dana. Znači kalendarski (broje se i neradni dani)

 

Isto tako ja sam voditelj skladista u kojem je bila inventura i gdje je nađen manjak, no skladiste je ovakvog tipa: ključeve imaju 3 osobe, kroz skladiste se prolazi da bi se doslo do kancelarija, pristup robi imaju svi zaposlenici poduzeca kao i možebitni gosti. Naravno ja ne mogu 100% uvijek biti ovdje jer moram nekada i van skladista ili slagati robu i sl.

 

On zeli svu krivicu svaliti na mene, no neznam kako da se obranim i da ta obrana stoji.

 

Direktor se prijeti da cemo svi platiti manjkove.

 

uplašeni,

Zakon o radu kaže sljedeće O dgovornostI radnika za štetu uzrokovanu poslodavcu

Članak 107.

(1) Radnik koji na radu ili u vezi s radom namjerno ili zbog krajnje nepažnje uzrokuje štetu poslodavcu, dužan je štetu naknaditi.

(2) Ako štetu uzrokuje više radnika, svaki radnik odgovara za dio štete koji je uzrokovao.

(3) Ako se za svakoga radnika ne može utvrditi dio štete koji je on uzrokovao, smatra se da su svi radnici podjednako odgovorni i štetu naknađuju u jednakim dijelovima.

(4) Ako je više radnika uzrokovalo štetu kaznenim djelom počinjenim s namjerom, za štetu odgovaraju solidarno.

Dakle s obzirom da je šteta učinjena,morati čete je solidarno nadoknaditi sa onima koji su uz Vas imali ključeve skladišta.

 

Isto tako da li ja moram raditi ijedan dan duze od otkaznog roka, s tim da imam potpisan i pozigan papir o otkazu od strane sefa.?

Ovaj dio baš i ne razumijem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija