Jump to content

Zahtjev za izravnu naplatu


moonie53

Preporučene objave

problem je sljedeći: danas nam je stiglo poštom od fine zahtjev za izravnu naplatu kojim se potražuje naplata novčane tražbine na temelju presude općinskog suda od 10.5.2013. dalje piše da je ovršna odluka donesena 19.11.2014. i da se traži naplata u cijelosti i u dijelu (trošak + kamate). također zahtijevaju i naplatu zateznih kamata koje očito teku skroz do isplate od 10.5.2013. ići ćemo sad poslijepodne u finu da pitamo možemo li što napraviti po tom pitanju (otvoriti zaštićeni račun npr.) s obzirom da smo dobili rješenje od suda pred godinu dana da smo oslobođeni plaćanja sudskih pristojbi. mislili smo da se to odnosi na sve troškove, ali očito su troškovi i pristojbe potpuno dvije različite stvari.

 

zanima me možemo li uputiti neku žalbu protiv plaćanja troškova jer supruga i ja primamo male mirovine i možemo li uopće očekivati da nam se žalba odobri na temelju već odobrenog oslobođenja plaćanja pristojbi? i također me zanima zašto ova naplata nije krenula odmah po ovršnoj odluci još pred godinu dana? izgleda kao da je odvjetnik od tužitelja čekao baš striktno godinu dana (jer je ovo podnio 18.11.2015.) da to podnese. hvala na odgovorima i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

zanima me možemo li uputiti neku žalbu protiv plaćanja troškova jer supruga i ja primamo male mirovine i možemo li uopće očekivati da nam se žalba odobri na temelju već odobrenog oslobođenja plaćanja pristojbi? i također me zanima zašto ova naplata nije krenula odmah po ovršnoj odluci još pred godinu dana? izgleda kao da je odvjetnik od tužitelja čekao baš striktno godinu dana (jer je ovo podnio 18.11.2015.) da to podnese. hvala na odgovorima i lijepi pozdrav.

 

vi ste oslobođeni plaćanja sudske pristojbe ali druga strana nije.

dobio je spor i traži povrat troškova koje je imao. dobro ste prošli zbog kamata koje teku od donošenja sudske odluke . moglo se čekati 9 godina i tražiti isplatu po ovršnoj ispravi . odluka suda zastarijeva za 10 godina.

žalba nema nikakvog odgodanog učinaka i ne vrijedi. samo bi imali još toška.

zašto niste u ratama plaćali obvezu po sudskoj odluci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pred godinu dana smo se čuli s odvjetnikom od tužitelja i on je rekao da će razgovarati sa svojim strankama da se utvrdi neko plaćanje na rate i rekao je čovjek da će nam javiti u svakom slučaju što njegove stranke kažu. od njega nismo više čuli ni glasa. nakon toga je došlo to rješenje o oslobađanju od sudskih pristojbi i mislili smo da je to to. međutim, ovo je nešto drugo, tek sad vidimo. nismo dobili nikakvu sudsku odluku o plaćanju, niti nam je došlo neko drugo rješenje zato nismo ništa plaćali. pa nećemo plaćati sami od sebe i po vlastitoj odluci. valjda mora doći neki zakonski papir. trebala je doći prije ovog sudska odluka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

došla je pred više od godine dana. presuda da smo izgubili sud. mene zanima je li trebala doći kakva još odluka koja se odnosi samo na plaćanje tih troškova? jer takvo nešto nije došlo. osim toga, njihov odvjetnik je rekao da će se javiti čim se dogovori sa svojim strankama o plaćanju. to se naravno nije dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, otvorite zaštićeni račun (ako ga već nemate).

 

Zajamčena minimalna naknada kao primitak po osnovi socijalne skrbi jeste izuzet od ovrhe.

 

Imate li kakvu drugu imovinu? Pretpostavljam da ne, i stoga se država neće imati otkuda naplatiti, ali dug će vas pratiti do zastare. Na to nećete imati utjecaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija