Jump to content

Polica osiguranja na moje ime nakon sklopljenog ugovora o prodaji


sanella00

Preporučene objave

Prodao sam prijatelju auto jer mi.je trebao veci zbog dolazece bebe a on za par tjedana prodao dalje! Ugovor je sklopio sa kupcem ali je potpisao on mene i kupca! Nakon par mjecesi stigla mi.opomena za osiguranje, polica osiguranja je napravljena na moje ime i prezime i moj potpis (koji nije pravi) nakon ugovora o prodaji, otišao na policiju saznao.ime i.prezime vlasnika,auto je uredo odjavio ali je prije toga napravio policu na.moje.ime! Nakon dogovora da.mi.vrati.novce i obecavanja prestao se javljati! U tom izvor osiguranju.mi.ne zele nista reci! Sta napraviti? Kako vratiti svoje novce, nemam ni ugovor da sam prodao auto, niti.ugovor o polici! Znam.mu.jednimo.br telefona,mjesto stanivanja i br tablice s kojim.autom.je dosao po papire od ovrhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

! U tom izvor osiguranju.mi.ne zele nista reci!

traži da ti dostave kopiju police osiguranja (pismeno preporučeno i sa povratnicom).

moljakanjem nećeš ništa postići. kad dobiješ kopiju police osporavaj policu. polica je ništetna zbog krivotvorenog potpisa. ako dođe do ovrhe zbog duga po osiguranju (po polici u kojoj je krivotvoren potpis) obvezno piši prigovor(u zakonskom roku po uputi o pravnom lijeku). osporavaj potraživanje i ugovor koji nisi tražio i nisi potpisao. predloži vještačenje potpisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prodao sam prijatelju auto jer mi.je trebao veci zbog dolazece bebe a on za par tjedana prodao dalje! Ugovor je sklopio sa kupcem ali je potpisao on mene i kupca!

 

Kakvi su to ugovori?

Kod bilježnika ili 'onako, na komadu papira'?

 

Prijatelj (kakav ti je to?) je krivotvorio tvoj potpis.

 

Nakon par mjecesi stigla mi.opomena za osiguranje, polica osiguranja je napravljena na moje ime i prezime i moj potpis (koji nije pravi) nakon ugovora o prodaji,

 

Na koju foru je taj napravio policu na tvoje ime?

Bez osobne?

:misli:

Koje je to osiguranje? 'Halo , Bing, kako brat...?'

 

 

otišao na policiju saznao.ime i.prezime vlasnika,auto je uredo odjavio ali je prije toga napravio policu na.moje.ime!

I zašto nisi odmah to prijavio policiji?

 

 

Nakon dogovora da.mi.vrati.novce i obecavanja prestao se javljati!

Koje novce?

Uzeo je osiguranje na otplatu?

Bez osobne, bez ... ma gdje se to može???

 

U tom izvor osiguranju.mi.ne zele nista reci! Sta napraviti?

Kako - ne žele ništa reći?

Pa da meni to naprave , molili bi me na koljenima da to rješimo na moje zadovoljstvo!

 

Kako vratiti svoje novce, nemam ni ugovor da sam prodao auto, niti.ugovor o polici!

Koje novce, za što?

Ako je ugovor potpisan kod javnog bilježnika, ima tamo kopija. A kopiju police imaju ovi u osiguranju.

 

 

Znam.mu.jednimo.br telefona,mjesto stanivanja i br tablice s kojim.autom.je dosao po papire od ovrhe

Koja sad ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu podnesite kaznenu prijavu zbog prijevare i krivotvorenja isprave. Prije toga poštom preporučeno s povratnicom zatražite od kupca da vam u roku 8 dana plati dogovorenu cijenu. Dalje će ga DORH goniti. Kopiju kaznene prijave podnesite osiguravajućoj kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakvi su to ugovori?

Kod bilježnika ili 'onako, na komadu papira'?

 

Prijatelj (kakav ti je to?) je krivotvorio tvoj potpis.

 

 

 

Na koju foru je taj napravio policu na tvoje ime?

Bez osobne?

:misli:

Koje je to osiguranje? 'Halo , Bing, kako brat...?'

 

 

 

I zašto nisi odmah to prijavio policiji?

 

 

 

Koje novce?

Uzeo je osiguranje na otplatu?

Bez osobne, bez ... ma gdje se to može???

 

 

Kako - ne žele ništa reći?

Pa da meni to naprave , molili bi me na koljenima da to rješimo na moje zadovoljstvo!

 

 

Koje novce, za što?

Ako je ugovor potpisan kod javnog bilježnika, ima tamo kopija. A kopiju police imaju ovi u osiguranju.

 

 

 

Koja sad ovrha?

Ugovor je napravljen kod ovlastenog covjeka,znaci oni plavi o prodaji auta!

Ne kod javnog biljeznika! I kopija im se nalazi.kod.knjigovode..

Policiju nisam.upetljao jer takider nije moj potpis na ugovoru o prodaji.kao ni od kupca

 

Nije bilo dovoljno jasno! Znaci nakoj sto mi.je.dosla opomena o neplacanju rata za auto osiguranje odmah sam.kontaktirao kolegu.koji.je.prodao auto dalje te.je on zvao tog kupca koji je rekao da je on to platio da je doslo.do zabune! Odmah sam.zvao.IZVOR OSIGURANJE da vidim kako.je to.moguce napravit bez.moje.osobme i trazio.mailom ugovor sa osiguravajucom kucom a oni.me odbili.i rekli.da.dodem osobno.njima a naleze se 250-300 km udaljeni od mog prebivalista! Mislio sam da je rijeseno,no.medutim.su.me za.3 tj zvali iz banke da.je sjela ovrha! Platio kako bi.me mogli.odblokirati! Nakon toga sam.zvao tog kupca auta i.pokusao na.miran nacin rijesiti te mi.je obecao uplatiti.novac! Od tada se.ne.javlja vec 3 tj! On se izvlaacio na to da je policu.platio.puno.manje u.tom osiguranju i samo su ga trazili staru.policu! i naravno auto.je mjesecima.poslje prodaje tek prepisao

Svr bi odavno.prijavio policiji ali je najgore sto nisam ni ja popisao.ugovor o prodaji auta a ni kupac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci,znao sam.da ce me potpisali na ugovoru o.kupoprodaji.i.to.je.napravljeno.kod ovlastenih ljudi.koje znam ali znaci osiguranje je je samo mene potpisao a netko sfrkao lovu.od tih.divnih radnika!

Sad kad bi.tuzio imam 3 potpisa! Jedan pravi.na osobnoj.i 2 lazna. Jedan na ugovoru.o.kupoprodaji auta koji.je.potpisao prijatelj a.jedan sasvim deseti.koji.su.me.potpisali.u.osiguravajucoj kuci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nije bilo dovoljno jasno! Znaci nakoj sto mi.je.dosla opomena o neplacanju rata za auto osiguranje odmah sam.kontaktirao kolegu.koji.je.prodao auto dalje te.je on zvao tog kupca koji je rekao da je on to platio da je doslo.do zabune! Odmah sam.zvao.IZVOR OSIGURANJE da vidim kako.je to.moguce napravit bez.moje.osobme i trazio.mailom ugovor sa osiguravajucom kucom a oni.me odbili.i rekli.da.dodem osobno.njima a naleze se 250-300 km udaljeni od mog prebivalista! Mislio sam da je rijeseno,no.medutim.su.me za.3 tj zvali iz banke da.je sjela ovrha! Platio kako bi.me mogli.odblokirati! Nakon toga sam.zvao tog kupca auta i.pokusao na.miran nacin rijesiti te mi.je obecao uplatiti.novac!

 

Dakle, vi nemate potraživanja u vezi auta, nego imate ovrhu zbog osiguranja?

 

A zašto ganjati tog lika kad je osiguravatelj napravio ovrhu?

 

Kontaktirajte osiguravatelja, dajte im rok da vam nadoknade svu štetu i da storniraju taj ugovor, u protivnom idu protiv njih kaznene prijave i prijava HANFA-i.

Neka osiguravatelj ganja tog lika za krivotvorenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije blokiranja računa trebao si dobiti rješenje o ovrsi s uputom o pravnom lijeku (od javnog bilježnika).

dali si primio rješenje od javnog bilježnika? dali si podnio prigovor i osporavao potraživanje.

Ne, dosla je samo opomena o nepalcanju rata! Samo.je prva uplacena.cca 250 kn i da uplatim u roku 8 dana! Nisam poslao prigovor jer su rekli da je rijeseno! I sa 1200 kn ovrha dosla na 3 050 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, dosla je samo opomena o nepalcanju rata!

 

na opomene se ne blokiraju računi.

donešeno je rješenje o ovrsi (dali ti je uručeno ?). nisi poslao prgovor i osporavao potraživanje (u zakonskom roku) i rješenje je postalo pravomoćno. po pravomoćnom rješenju ti je blokiran račun.

 

od nadležnog suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti za predmetno rješenje o ovrsi koje ti nije uručeno ( i dostavu rješenja). po primitku rješenja pošalji prigovor i osporavaj rješenje i vjerodostojnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu.opomenu sam.našao.u sanducicu donesao city.express i bilo.je danima,a ocito je to bilo.preporuceno ali onda.ni.to nisam.potpisao wtf???

Vrijedili sad opet daviti osiguranje ili.sve na sud?

 

Ažurirano

 

na opomene se ne blokiraju računi.

donešeno je rješenje o ovrsi (dali ti je uručeno ?). nisi poslao prgovor i osporavao potraživanje (u zakonskom roku) i rješenje je postalo pravomoćno. po pravomoćnom rješenju ti je blokiran račun.

 

od nadležnog suda traži ukidanje klauzule pravomoćnosti za predmetno rješenje o ovrsi koje ti nije uručeno ( i dostavu rješenja). po primitku rješenja pošalji prigovor i osporavaj rješenje i vjerodostojnu ispravu.

Hvala bovu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je felixx.

Trazim samo potrazivanja od ovrhe zbog neplacanja osiguranja za auto.koje.je netko.napravio bez mojih podatka i bez.mog potpisa

 

Hmm, na papirima iz fine ima njehovo ime i.prezime ali u tom.izvor osiguranju se ograduju da ne radi.za.njih i da nemaju veze s njim

 

To je tu sve krivotvoreno, svi ti potpisi su krivotvoreni.

 

Da bi se odmotalo klupko i da bi dobili ono što ste platili za osiguranje ( te novce koje tražite ), to zamršeno klupko treba početi odmotavati odpočetka. To znači od prvog potpisa koji je potpisan protupravno !

 

Sviđalo se to vama ili ne ovdje se radi o dosta protupravnih djela a da bi vi došli do svog novca ( i to ako ), trebalo bi dosta ljudi " pasti ".

 

S obzirom kako sam razumio da se tu radi i o vašim " prijateljima ", ne vjerujem da čete išta poduzimati s pravne strane gledajući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijedili sad opet daviti osiguranje ili.sve na sud?

 

Ovo što vam je bovu opisao je redovan postupak u slučaju neke (neopravdane?) ovrhe.

 

Ali u vašem slučaju radi se o tome da su razne osobe vama počinile šteto počinivši pritom više ozbiljnih kaznenih djela.

Pogledajte primjerice:

Kazneni zakon, čl. 279. :

(1)Službena ili odgovorna osoba koja u službenu ili poslovnu ispravu, knjigu ili spis unese neistinite podatke, ili ne unese kakav važan podatak, ili svojim potpisom, odnosno službenim pečatom ovjeri takvu ispravu, knjigu ili spis s neistinitim sadržajem ili koja svojim potpisom, odnosno službenim pečatom omogući izradbu isprave, knjige ili spisa s neistinitim sadržajem,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2)Kaznom iz stavka 1. ovoga članka 279-clanak-krivotvorenje-sluzbene-ili-poslovne-isprave kaznit će se i tko neistinitu službenu ili poslovnu ispravu, knjigu ili spis uporabi u službi ili poslovanju kao da su istiniti.

 

Dakle, osoba koja je napravila tu policu napravila je kazneno djelo iz st. 1, a odgovorna osoba u osiguravateljskoj kući kazneno djelo iz st. 2.

 

Na to se onda nastavljaju druga kaznena djela u smislu zlouporaba i stjecanja materijalne koristi bez osnove...

 

Potpis na polici nije vaš, a imate ugovor da ste auto prodali - dakle teško da bi netko povjerovao da ste išli sklpati takav ugovor čak i da su drugačije okolnosti.

 

 

Krene li policija i državno odvjetništvo istražvati, lako bi mogli otkriti da vi niste jedini koji je tako prevaren, a tada bi se sve moglo možda kvalificirati i kao organizirani kriminal.

 

Tu je i HANFA:

HANFA - www.hanfa.hr

 

Kad osiguravatelju samo spomenete prijavu HANFA-i, oni će poćeljeti da to riješe na vaše zadovoljstvo. HANFA ima stroga pravila i velike kazne, a može zabraniti rad oiguravatelju, neovisno i od kaznenog progona.

To vam je otprilike kao da kod sportaša u prtljagi nađu nedozvoljena sredstva. Prijava policiji nije ništa u usporedbi sa prijavom antidoping kontroli.

 

A tu su i mediji, i recimo sad ova afera sa ovrhama za navodne liječničke račune na Rebru. Baš bi se lijepo nadovezalo da novinarski pitbulovi zagrizu u osiguravatelje...

 

 

Eto...

Sad to lijepo zaokružite u jedno 'srdačno' preporučeno pismo s povratnicom osiguravatelju (naslovite na upravu!), lijepo im objasnite da vi nemate volje podizati kaznene prijave i navući im na vrat istrage iz HANFA-e koje će ih koštati najmanje desetine tisuća u kaznama... pokretati protuovrhe... itd, itd...

Nego neka lijepo odmah storniraju policu i naknade vam svu štetu koju ste pretrpili zbog ovrhe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala felixx :palac:"srdačno" pismo sam im posalao preporučeno s povratnicom i sve jos jednom posalo na mail.

i zamisli čuda..

nitko mi nista nije telefonski zelio reci niti me saslusati o ovom slučaju tjednima i tjednima a sad odjednom odgovorili u roku par sati.

ispičavaju se i provode internu istragu i dizu kaznenu prijavu protiv kupca auta (iako neznam zašto njega jer očito je veliki propust napravio taj djelatnik koji je uopće napravio policu bez moje osobne, mog prisustva i mog potpisa).

javim svakako čim se slučaj riješi.

hvala jos jednom svima na savjetima

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala felixx :palac:"srdačno" pismo sam im posalao...

....

i zamisli čuda..

... niti me saslusati o ovom slučaju tjednima i tjednima a sad odjednom odgovorili u roku par sati.

ispičavaju se ...

 

Eto, lijepa i srdačna riječ otvara ljudima dušu...

 

Ali ipak ljudi bolje čuju ako te podrže prijatelji s 'jakom argumentinma':

 

:batina::batina::batina::batina::batina::batina::batina:

 

(u ovom slučaju ipak - zakonskim, je li )

 

 

i provode internu istragu i dizu kaznenu prijavu protiv kupca auta (iako neznam zašto njega jer očito je veliki propust napravio taj djelatnik koji je uopće napravio policu bez moje osobne, mog prisustva i mog potpisa).

 

Ja bi im na ovo odgovorio :

 

"Ne interesira me što ste pokrenuli i koga gonite.

A niti isprike jer ste me mjesecima ignorirali.

nego me interesira kada če na moj račun HR212121121212 biti uplaćena šteta koju sam imao :

1. iznos ovrhe xxxx

2. trošak x

3. trošak y

 

Moj odvjetnik me nagovara na protuovrhu, i druge tužbe - kada sam ga već kontaktirao (hoće čovjek nabiti sebi zaradu a vama troškove, je li)...

 

Također mi odvjetnik kaže da je za krivotvorenje isprave kriva osoba koja ju je sastavila - dakle vaš djelatnik (ili vanjski suradnik) a ne nužno ili ne samo osoba koja je (možda) poticala izradu takve isprave. Tu su i druge osobe koje su ispravu uporabile ne samo u pokušaju naplate nego i u ovrhi - unatoč tada već dostupnoj informaciji da se radi o krivotvorenoj ispravi.

A osiguravatelj kao pravna osoba ne može pritom izbjeći odgovornost, posebice ne ako odbija nadoknaditi svu nastalu štetu. Čak i ako kojim slučajem ne bi bilo kaznenopravnih sankcija za osiguravatelja kao pravnu osobu, tu je HANFA.

 

itd..

 

Malo im 'podkurite' da vam to plate, a ne da vas zavlače... neka vam plate ovšeni iznos .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto niste napravili kupoprodajni ugovor? najvažnije se osigurati u takvim situacijama.

odjaviti policu osiguranja koja glasi na vaše ime, i naći odvjetnika koji će napisati dopis osobi koja trenutno posjeduje automobil u kojem predlažete da prijavi policu na sebe i nadoknadi štetu ili ćete ga u protivnom tužiti nadležnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seven333 kupoprodajni ugovr je napravljen.znaci poslje prodaje auta napravljena je polica na moje ime u osiguranju za koje niakd nisam ni cuo.

kako god, i da nisam napravio ugovor opet ne netko privotvorio policu osiguranja, bedasto je uopće u pomisliti da bi prevalio 200 km da bas kod njih tamo sklopim policu ili da nakon prodaje auta nekome platim policu.

 

felixx hvala jos jednom, sve sam poslao ali očito je to izvor osiguranje totalno s***e, jer mi uopće ne odgovaraju na mailove i jos nisu primili moje preporučeno pismo od 3.12.. ne preostaje mi nista drugo nego otici tamo i ne izlaziti van dok moj slučaj ne riješe(sad bar imam argumente), policu ih trazim svaki put ali zaobilaze je u sirokom luku poslati! hvala jos jednom svima, posebno felixx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija