Jump to content

Pomoc


Anonimus12

Preporučene objave

Ukoliko ste vi upisana kao vlasnica u ZK, onda ste u očima zakona vi vlasnica, a bez vlasnika se ne može ništa.

 

No, baka ima na dispoziciji druge mehanizme, kojima bi moguće na kraju došla do svog cilja (ovisi o dokazima), a imajući u vidu da se radi o odnosu baka-unuka - moja topla sugestija vam je da to riješite dogovorom. Dal se želite natezati prek suda s bakom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima

Odnos je baka-unuka nekad bio sad se ponasa ko da sam zadnje go.no

I sad mi je rekla da kao u poreznoj pise da mi je ona dala novac. Dali sam onda duzna ju isplatiti ili potpisat prodaju bilo sta?

E da rekla je da je napisala kucu na mene samo radi poreza...

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odnos je baka-unuka nekad bio sad se ponasa ko da sam zadnje go.no

 

U taj vaš odnos ne bih ulazio, ali ako je bio kakav dogovor da se taj stan poslije proda...

 

I sad mi je rekla da kao u poreznoj pise da mi je ona dala novac. Dali sam onda duzna ju isplatiti ili potpisat prodaju bilo sta?

 

Za vas je i bolje što je baka rekla da je ona dala novac. U protivnom bi vas netko mogao pitati otkud novac.

 

Bez nekog ugovora ili kakve potvrde, u zakonskom smislu taj novac se tretira kao dar bake vama - dok netko ne dokaže drugačije.

 

E da rekla je da je napisala kucu na mene samo radi poreza...

Kakvog poreza?

Onog na prvu nekretninu? Ili kojeg?

 

Koliko je godina prošlo od kupnje?

Pazite, ako pokušate prodati stan unutar oređenog broja godina, ovisno jeste li koristili povlasticu za prvu nekretninu, mogu vas teretiti razni porezi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija