Jump to content

Tata koji ne dolazi po dijete....


xara

Preporučene objave

Odmah da kazem.... ja zelim da moje dijete vidja svog oca. Zelim cak i vise nego sto je to u presudi odredjeno.

Nikad se nebi protivila da provedu druzenja i tijekom tjedna, dapace bilo bi mi drago.

Medjutim, otac mog djeteta rijetko kad dodje po dijete. Uvijek su to neki izgovori ili da mi provedemo vikend kod kuce cekajuci ga.

Umorna sam od forsiranja susreta i objasnjavanja koliko su djetetu potrebna oba roditelja.

I kad se dogodi da dodje po dijete...odvede ga u babe i tamo ostavi a tata obavlja svoj zivot ,... bez njega

Sad moja pitanja:

-koliko dugo moram cekati da otac dodje po dijete (cijeli vikend?)

- da li je to zanemarivanje?

- kome da se obratim... i imali svrhe, jer to je tuzno da moram prisiljavati oca na susrete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost, ne mozete vi tu nesto puno uciniti. On ako ne dodje po dijete nece snositi nikakve posljedice, mozete prijaviti to CZSS ali nikakve koristi nece biti od toga. Teoretski, on ako ne dodje po dijete u vrijeme navedeno u presudi ( pogotovo jos ako vas ne obavjesti da nece doci ) vi niste duzni sjediti cijeli vikend i cekati ga da se udostoji pojaviti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne slazem se.

 

Samostalno ostvarivanje RS

Sudska odluka o samostalnom ostvarivanju RS:

 

Roditelj koji se protivi ZRS (ne želi sastaviti plan o ZRS) dužan je dokazati da ZRS nije za

dobrobit djeteta (npr. drugi roditelj je obiteljski nasilnik...)

 

Samostalno ostvarivanje RS mora biti za dobrobit djeteta.

 

Sud može odlučiti da jedan roditelj ostvaruje samostalnu RS, ali da „bitne odluke o osobnim

i imovinskim pravima djeteta” roditelji donose zajednički (čl. 100 i 101.)

 

2. SAMOSTALNO OSTVARIVANJE RS (čl. 105):

a)jedan roditelj umro, proglašen umrlim, odsutan i nepoznatog boravišta

ex lege,ako su prije toga zajednički ostvarivali RS

b)kad ne žive zajedno (razvod...) temeljem odluke suda (* kad nema plana o ZRS

ili odluke suda o ZRS, * kad postoji spor između roditelja o bitnom pitanju u vezi

s djetetom npr. preseljenje djeteta)čl 105

 

 

Isto tako gospoda treba reci da otac ne zeli vidati dijete,te da ne postuje sudsku odluku.

 

i naravno, traziti samostalnu roditeljsku skrb.

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete se vi ne slagati koliko hocete i stavljati clanke zakona ali svejedno ce biti onako kako sam ja napisao. Nijedan CZSS nece dati misljenje da se roditelju ( u ovom slucaju ocu ) oduzme roditeljska skrb zato sta povremeno ne dodje po dijete ili sta ga ponekad kad ga preuzme ostavi kod bake. Ovaj vas savjet da zatrazi samostalnu roditeljsku skrb gospodji moze samo napraviti financijske troskove placanja odvjetnickih i sudskih troskova.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako on ne zeli biti redovito sa svojim djetetom, sta vi tu mozete.....slobodno se obratite nadleznom CZSS zbog toga ako zelite ali vjerujte da s time nista necete postici, u najboljem slucaju ce oni s njim obaviti jedan razgovor i savjetovati ga da cesce vidja dijete ali on taj savjet nije duzan prihvatiti. Vi ne morate kao sta sam vam napisao sjediti vikendom kod kuce i cekati da li ce on doci preuzeti dijete ili ne....ako ne dodje kako je napisano u presudi ( pretpostavljam petak ) vi ste slobodni subotu i nedjelju otici sa svojim djetetom kud zelite a ne da njega iscekujete ko ozeblo sunce.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Umorna sam od forsiranja susreta i objasnjavanja koliko su djetetu potrebna oba roditelja.

I kad se dogodi da dodje po dijete...odvede ga u babe i tamo ostavi a tata obavlja svoj zivot ,... bez njega

Sad moja pitanja:

-koliko dugo moram cekati da otac dodje po dijete (cijeli vikend?)

- da li je to zanemarivanje?

 

Savjetujem vam da si vodite neki dnevnik sa zabilješkama kada je otac trebao doći a nije došao, koliko ste ga čekali, itd. prisjetite se i unatrag, pa napravite neku evidenciju.

Ovo tek zato da imate neke podatke ako vas otac djeteta jednog dana optuži da 'uskraćujete susrete'.

 

 

- kome da se obratim... i imali svrhe, jer to je tuzno da moram prisiljavati oca na susrete.

 

Možete se obratiti CZSS , ali iskreno, ne vidim tu neke velike koristi. Prije vam se može dogoditi da otac uzvrati upravo raznim optužbama , a djelatnice CZSS ljute jer ste im navaljale brigu na vrat uzmu vas na pik...

Kako je napisao Mario 77, ne možete zapravo oca natjerati da dolazi.

 

 

Ali meni je to na neki nacin zapostavljanje djeteta...

Zar nije jasno da dijete treba oba roditelja ( ne samo na papiru)

 

To su frazetine koje su u CZSS naučili ponavljati, ali se naravno malo trude i razumjeti o čemu pričaju.

 

Djetetu u razvoju treba i pozitiva majčinska i pozitivna očinska figura. Treba im osoba s kojom se mogu indentificirati u razvoju, koju će prepoznati kao uzor nekog 'normalnog' ponašanja. Istovremeno, to mora biti i osoba na koju se mogu osloniti, za koju znaju da će uvijek biti uz njih.

Ovo određivanje susreta i druženja 'na štopericu' zapravo je jako problematično za psihu djeteta. Ako su roditelji normalni, i mogu se dogovoriti, u čemu je problem da tata dođe po dijete u vrtić u 4 popodne, a ne u 18.00 kod mame...

Cijeli sustav je tako postavljen da roditelje gura u konflikt, da imamo 'pobjednika' (majku) i 'onog drugog'. Umjesto da ih upućuje na dogovor, i da prepoznaje roditelja koji je eventualno problematičan.

 

No, da sad ne pišem romane...

Vašem djetetu je potrebna pozitivna očinska figura, ali to ne moranužno biti otac djeteta. Stoga, ako otac neće, vi vidite da s vremenom nađete osobu koja će biti ta pozitivna figura. To može biti vaš novi partner, ali jednako i ujak, čak djed ako baš nije star i bolestan... netko tko će imati vremena za to dijete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

.... ja zelim da moje dijete vidja svog oca. Zelim cak i vise nego sto je to u presudi odredjeno.

Nikad se nebi protivila da provedu druzenja i tijekom tjedna, dapace bilo bi mi drago.

Medjutim, otac mog djeteta rijetko kad dodje po dijete. Uvijek su to neki izgovori ili da mi provedemo vikend kod kuce cekajuci ga.

Umorna sam od forsiranja susreta i objasnjavanja koliko su djetetu potrebna oba roditelja.

 

 

I kad se dogodi da dodje po dijete...odvede ga u babe i tamo ostavi a tata obavlja svoj zivot ,... bez njega

Sad moja pitanja:

-koliko dugo moram cekati da otac dodje po dijete (cijeli vikend?)

- da li je to zanemarivanje?

- kome da se obratim... i imali svrhe, jer to je tuzno da moram prisiljavati oca na susrete.

 

Tata je pasivno agresivan, a lovi vas na foru "intermnitent reinfocement".

 

Pravnog ljeka nema. (osim u djelu kako da budete na raspolaganju ali ne i parkirani "njegovim" vikendom)

 

Ali pravog moze biti, dapace vrlo lako cim desifrirate sto to agresivan pa pasivan znaci, dal' je to neki oksimoron ili...

 

Uf, treba kratko, a volio bih ubosti bit. Dakle ovako, ime je malo zbuinjujuce jer se u pocetku uocila pojava da vam netko u lice kaze kako je sve u redu ali vam uskracuje ono sto ocekujete od njega (znate ono, pitate svoju drama-curu jel ima kakav problem a ona kaze da nema, ne otkriva zasto kipi iznutra..)

Ali taj pojam se moze slobodno prosiriti i kad je agresija neskrivena dok zadovolajva uvjet da netko postize neki plan ili cilj tako da vam uskracuje nesto sto ocekujete od njega.

Vi ste omogucili veliku dozu njegovog uspjeha jer ste se "umorili forsirajuci" Njemu pricinjava zadovoljstvo da vi iscrpljujete sebe.

 

Sad na onaj intermintent... to je nasumicno-povremeno, kao dobitak na poker aparatu..

Reinforcemnet je nesto kao nagrada, zadovoljenje i moze biti pozitivna ili negativna.

Negativna je kad vam je lose pa se desi nesto cime vam je manje lose, dobili ste negativni reinforcement (neki grijese ovdje, misle da je to nes' drugo)

 

Ovo djeluje na sve sisavce. Primjer: stakor u kavezu nauci da dobija hranu kad njuskom gurne polugu svaki put. nakon nekog vremena nestane hrane i on jos par puta proba i vidi da nema pa odustane.

Stakor dva, isti kavez, ista poluga ali on neki put dobije, ali cesce ne nego da (nakon sto je naucio kako se gura njuskom za hranu)

E ovaj jadnicak nikad ne odustaje, nabija i nabija njuskom bez kraja jer se "navukao na kocku".

 

Jeste sad shvatili? Otac djeteta je u svome filmu, uvjeren je da ste mu nagrbacili nekakvo djete, od vas nema nista osim teske gnjavaze, a djete voli, ali za njega to je djete, ta nije on sad tu nekakva dadilja ili sto vec, a baba em sto je baba ionako zna i hoce.. pa gdje je problem?

 

Vidite, on je u svome svjetu, a vi grizete, upirete, eto ponadate se jer ipak je onaj jedan put sve bilo uredu? Mozda je "shvatio" Eto opet ce on tako kako ste vi zamislili da "treba" biti. Sipak, onako je kako je.

 

neki bi s visoka opleli po tom ocu da je "nezreo" ali to samo implicira da je procjenitelj superioran a nikakvu prakticnu vrijednost nema

 

a sad vi...

hm

 

in medias (t)res:

ocekivanja, vasa sva, ama bas sva ocekivanja su "racun bez krcmara"

izbrisite, resetirajte ocekivanja na nulu

 

i sad inventura:

imate djete: super, luksuz, sreca,

djete ima drugu baku, jos jedna stavka u inventuri

 

ako ima jos, odlicno, ako i nema ovo je sasvim dosta, vjerujete mi da ste u 0,1% sretnika na planeti

 

e sad sa zahvalnoscu i sa ove osnove sagledajte stvari

 

Pravni poucak:

Ako presjecete ovako onda piste poruke, pricjte pred pouzdanim svjedocima ovakvu pricu:

Ti, ono po presudi imas pravo tad i tad pa znaj da ce djete biti spremno.

 

Nema ga? Nema problema.

telefon, sms: pa kaze, vidim da ti je nesto nepredvideno onemogucilo radnes vues, cekali smo x vremena a onda se potomak dosadom izmorio pa smo ti sad na raspolaganju na potezu od-do, a i povratak mozemo fleksibilno izorganizirati, pozdrav, tvoja gnjaviteljica

 

dobro bez onakvog pozdrava ali sve u pozitivnom ozracju

 

 

usput, mozda postoje kvalitetni prijevodi na hr onih pojmova ali ja ih nisam nasao, ali nisam ih nesto ni trazio jer imam trauma od domacih uradaka :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Jako dobro i detaljno ste sve opisali/analizirali. Hvala puno...

Jedina mogucnost je okrenit zivot u drugom smijeru. Tj zivjeti zivot u koji spadamo ona i ja...a tata ako i kad se sjeti :)

 

jao jao

 

" zivjeti zivot u koji spadamo ona i ja...a tata ako i kad se sjeti"

 

neka ona ne bude talac!

 

ako vama nije uspjelo da od njega napravite papucara ili sto god ste vec zeljeli, nemojte sada u patetitku uvlaciti nju!

 

ona je malecka ali dajte na cas pogledjate u "magicnu kuglu" koja geda 15 godina u buducnost

ako nemate pri ruci tu kuglu onda samo zamislite sebe stariju a nju kao djevojku

 

pa zaso da ta djevojka ima problem koj nije njezin?

 

to sto ste vi prije 15 +x godina "petljali" s tim covjekom koji joj je otac je zapravo za nju razlog njezinog postojanja

 

sa svojim "pushy" pristupom niste postigli nista pozitvno, a jeste produbili njegov otpor

 

ako cu sebi dati malo oduska u nekonstruktivnom lupetanju onda mogu kazati da je on nezrelo deriste, ali sva je prilika da on sam nije imao srece sa svojom majkom a i otac mu se nije snasao...

 

dakle da ne prenoste takve nefunkcionlanosti u veze koje ce ona nadajmo se imati u buducnosti onda odmah i sad kvalitetno prekinite svoje "loop-ve" petlje u razmisljanju.

 

Vase je da ucinite mogucim da on, otac moze ako to bude u stanju upozna svoju kcer ali time i ona njega osobno, a ne da upija vase videnje stvari koje je za djete em beskorisno em zasigurno zbunjujuce.

 

Ovo morat enapraviti iskreno i ustrajno, znaci ostati nezmjetni ikonstruktivni od sad pa za uvjek i u sebi se nadati dobrom a ne dramiti ako i nema nikakvog pomaka.

 

Nista drama nista patetika.

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija