Jump to content

Cijepanje dvije spojene zgrade legalizirane kao jedna...


Pacifica

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Živim u obiteljskoj kući koja je legalizirana po zakonu o legalizaciji i to kao jedna zgrada. Tlocrt joj je 18x9m. Ima dva stepeništa sa istočne i zapadne strane, a isto tako svaki dio ima svoj pristupni put. Zapadni dio veličine 7*9m je postojao prije 28.02.1968., a istočni dio je kasnije nadograđen. Dijeli ih zid koji pripada zapadnom djelu zgrade i u temelju je 70cm niži od istočne zgrade. Zapadni i istočni dio zgrade su posve neovisni. Dakle, rekao bih, dvije zgrade koje dijeli središnji zid, a legalizirano je kao jedna…

Kako mogu dobiti rješenje o parcelizaciji-cijepanju postojeće zapadne zgrade?

Podnio sam zahtjev prije 26 mjeseci, ali još do današnjeg dana nisam dobio odgovor od ureda za urbanizam. Dali se može dobiti rješenje? Mogu li zbog sporosti administracije tražiti zahtjev nazad i gdje ga uputiti u HR?( ja se nalazim južno od Splita)

Ako bi sinu darovao zapadni dio zgrade, dali bi on lakše mogao cijepati postojeću zgradu?

Tražio bi nadogradnju zapadnog dijela jer je za jednu etažu niža od istočnog dijela zgrade..Geometar i katastar su mi izdali dokumente i zapadni dio građevne čestice bi iznosio 250m2.

Zahvaljujem unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnio sam zahtjev prije 26 mjeseci, ali još do današnjeg dana nisam dobio odgovor od ureda za urbanizam. Dali se može dobiti rješenje? Mogu li zbog sporosti administracije tražiti zahtjev nazad i gdje ga uputiti u HR?

 

Osim ako predmet nisu spremili u ladicu, možda im je problem što se građevina ne može podjeliti (odvojiti) ako ima zajednički pregradni zid. No, u 26 mj su se mogli (ako im nešto nije jasno) 5x savjetovati sa MGIPU. Odite tamo, pa neka vam kažu gdje je zapelo i zbog čega.

 

Ako bi sinu darovao zapadni dio zgrade, dali bi on lakše mogao cijepati postojeću zgradu?

 

Ne, jer tako postaje samo suvlasnik dijela građevine. Možda bi vam bilo jednostavnije etažirati (a možda i jedino moguće) zgradu na dvije samostalne uporabne cjeline.

 

Geometar i katastar su mi izdali dokumente i zapadni dio građevne čestice bi iznosio 250m2.

 

Kakve? Parcelacijski elaborat i potvrdu istog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Pogresno sam napisao vezano za pregradni zid izmedu zgrada. Dakle, obe zgrade imaju svoj pregradni zid...

 

Odlično. Onda je problem samo u referentima kojima se ne radi svoj posao.

Uputite im službeni dopis s pitanjem što je sa vašim predmetom. Ili možda još bolje direktno MGIPU na http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=5945

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija