Jump to content

Krađa ili utaja mobitela


mihaela lea

Preporučene objave

Kolika je vrijednost mobitela?

 

 

 

P.S. Obrisao sam vam duple upise, jer je to protivno pravilima Foruma. Nastavite ovdje. Ujedno isprika Sivku na brisanju jednog njegovog posta.

 

Vrijednost moba je 1500 kn

 

Ažurirano

 

Vrijednost moba je 1500 kn kolika je kazna za to? S obzirom da sam majka 3 djece...

 

Ažurirano

 

3 sam rodila tek prije mjesec dana i prvi put mi se to dogodilo... kolika ce mi bit kazna za to...

 

Ažurirano

 

Kolika ce mi bit kazna za taj mobitel? S obzirom da je prvi puta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja pretpostavka je da ovdje nema DORH-a u igri, već se radi o privatnoj tužbi vlasnika mobitela?

 

Ovako, vi se branite na način da ne sporite čin prisvajanja mobitela, ali da do njega niste došli njegovim oduzimanjem već slučajnim pronalaskom, gdje god je to već bilo.

 

Dakle, poričete krađu, a priznajete utaju, za koju je predviđena kazna do 2 godine zatvora, a biti ćete kažnjena uvjetnom osudom (ukoliko je riječ o prvom kaznenom djelu), moja procjena je 6 mjeseci uvjetno na godinu dana. Plus jasno obveza povrata mobitela i naknade troškova postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja pretpostavka je da ovdje nema DORH-a u igri, već se radi o privatnoj tužbi vlasnika mobitela?

 

Ovako, vi se branite na način da ne sporite čin prisvajanja mobitela, ali da do njega niste došli njegovim oduzimanjem već slučajnim pronalaskom, gdje god je to već bilo.

 

Dakle, poričete krađu, a priznajete utaju, za koju je predviđena kazna do 2 godine zatvora, a biti ćete kažnjena uvjetnom osudom (ukoliko je riječ o prvom kaznenom djelu), moja procjena je 6 mjeseci uvjetno na godinu dana. Plus jasno obveza povrata mobitela i naknade troškova postupka.

 

Mobitel su mi oduzeli inspektori... Da ide privatna tuzba... I da prvo kazneno djelo... Sad sam pogledala na papir vodi se pod kradu a ne utaju zasto neznam... pod clankom 228 kako ste bili naveli...

 

Ažurirano

 

Da li je onda ista kazna? Kako ste prethodno napisali ako je rijec o prvom kaznenom djelu?

 

Ažurirano

 

S obzirom da je mobitel naden u zatvorenom prostoru tj. u bolnici u wc-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ovako mobitel je naden u bolnici... ja sam ga uzela i nisam to prijavila... nakon mj dana inspektori mi dolaze na vrata i oduzimaju mobitel... nakon toga ide tuzba... i nakon toga slijede pozivi na sud... i zato sam pitala koja je kazna za to? A oni su meni u kaznenom postupku naveli krada moba... Zasto ako sam ga pronasla? Moja je jedina greska sto nisam prijavila...

 

Ažurirano

 

Dobro a zasto mi onda na papiru pise clanak 228 a ne 232 ja sam ispricala sto je bilo i kako je bilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija