Jump to content

Zastara


manca

Preporučene objave

Molim za odgovor. U mjesecu srpnju 2012.isključen je plin na način da je odnešeno brojilo.Druga ovrha za naplatu nije pokrenuta niti kod javnog bilježnika niti na sudu. Pošto je prošlo više od tri godine od zadnjeg računa, da li se moguće pozvati na zastaru?

 

Ako nije u godinu dana pokrenut postupak naplata je otišla u zastaru.

Ali to ne znači da ćete sada dobiti natrag priključak plina .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što treba učiniti da se dobije natrag priključak plina ukoliko je dugovanje otišlo u zastaru? Čuvanje plinomjera je plačeno.

 

Platiti dug, kamate i ponovo priključenje.

Zastara ne znači da je dug nestao, nego da se ne može zakonskim putem naplatiti.

 

Ako primjerice ja vama nešto prodam, i vi to ne platite, i ja propustim utjerati dug zakonskim putem, ne mogu to naplatiti. Ali to ne znači da mi niste više dužni, i da ću htjeti ikad više raditi s vama dok mi ne platite.

 

 

Ako ste isključeni duže od nekoliko godina (mislim tri), možete izgubiti i pravo na ponovo priključenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Je li ista ova situacija i ako se radi o novom korisniku? Opći uvjeti opskrbe plinom, čl. 12. st. 3.: "Pravni sljednik krajnjeg kupca ima pravo na sklapanje novoga ugovora o opskrbi plinom nakon podmirenja dospjelih novčanih obveza na tom obračunskom mjernom mjestu."

Npr. novi vlasnik niti ne zna da je postojalo plinsko brojilo i da je isključeno zbog dugovanja što mu prodavatelj prešuti. Novi vlasnik želi priključak plina ali plinara to uvjetuje podmirenjem starog duga (koji je u zastari).

Ne postoji li neko pravo na priključenje koje bi štitilo one koji žele biti korisnici usluga u takvim situacijama? Novi vlasnici mogu tužit starog vlasnika ali jasno da od toga nema ništa.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija