Jump to content

Pravomoćno rješenje o nasljeđivanju


Nina Nina 1951

Preporučene objave

2005. godine sam dobila pravomoćno rješenje o nasljedstvu nužnog dijela stana poslije očeve smrti. On je za života sinu darovao svoju polovicu stana, a druga polovica je u vlasništvu maćehe.Nakon što je Rješenje postalo pravomoćno pokrenula sam postupak razvrgnuća suvlasništva, tj. isplatu 1/12 vrijednosti stana. Sada me maćeha tuži za naknadu troškova renoviranja stana od prije 30 godina jer je navodno to sama financirala, naravno, a zateznim kamatama. U vrijeme renoviranja stana je bila razvedena od oca, međutim, nakon nekoliko godina ponovno su se oženili. U vrijeme očeve smrti bili su u braku, a u Zemljišnim knjigama je on bio upisan kao vlasnik pola stana. Zanima me da li je ta tužba nakon Ostavinskog postupka i pravovaljanog Rješenja o nasljeđivanju osnovana?Bila je prisutna na ostavinskoj raspravi i prihvatila se nasljeđa.Na raspravi o nadoknadi za renoviranje se pojavila susjeda koja je svjedočila u njenu korist,međutim, maćeha nije priložila račune za izvođenje radova.Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na maćehi je da dokaže tužbeni zahtjev,a dali će to uspjeti ovisi o činjenicama i dokazima na kojima temelji svoju tražbinu,no sve i da dokaže svoje zahtjeve,maćeha može od vas potraživati samo 1/12-inu od ukupnih ulaganja.

Jel možete povezati ovo što vam se piše?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na maćehi je da dokaže tužbeni zahtjev,a dali će to uspjeti ovisi o činjenicama i dokazima na kojima temelji svoju tražbinu,no sve i da dokaže svoje zahtjeve,maćeha može od vas potraživati samo 1/12-inu od ukupnih ulaganja.

Jel možete povezati ovo što vam se piše?

 

Nasljeđujem 1/6 od pola nekretnine što je 1/12. Za renoviranje sam eventualno dužna 1/12 od njenog ulaganja? Kažem eventualno, jer ga potražuje nakon presuđene stvari, o ulaganjima nije bilo riječi u ostavinskom postupku. Btw. traži i zatezne kamate za 30 godina, za stan koji je sama koristila, na koji sam postala suvlasnica prije 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija