Jump to content

Naknada štete


hp995

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imam jedno pravno pitanje u slučaju naknade štete

 

Prije par godina, nanešene su mi teške tjelesne ozljede, te uz optužnicu DORH-a, pokrenuo sam privatnu tužbu za naknadu štetu

 

Zanima me u slučaju da je presuda donešena u moju korist, i primjerice naknada bude 30 000 kuna, a vjerovatno hoće(posto tužba dorha je završena, te je napadač dobio zatvorsku kaznu), što se dešava ako ta osoba nema novac da mi moze platit tu naknadu, nije zaposlena i slično...

 

hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Da li ste u kaznenom postupku podnijeli odštetni zahtjev? Ako jeste tada je sud trebao udovoljiti Vašem zahtjevu ili Vas uputiti da ugrađanskoj parnici ishodite naknadu štete .

Morate poštivati rokove kako Vaš zahtjev ne bi pao u zastaru .

Kada sud donese odluku u vašu korist , tada,sa pravomoćnom odlukom možete ići u izravnu naplatu

putem FIN-e ako je ima novčanih sredstva na računu , u koliko nema na računu potrebnog iznosa i nema izgleda da će ga u buduće biti ,tada FIN-a izdaje potvrdu o nemogućnosti provedbe ovrhe.

Drugi korak bi bio da na temelju pravomoćne i ovršne sudske odluke podnesete

nadležnom općinskom sudu prijedlog za ovrhu na pokretninama i nekretninama .

U prijedlogu može se navesti više sredstava na kojima predlažete ovrhu tako npr :

na novčanim sredstvima po svim računima , na pokretninama i nekretninama , ujedno tražite i da se provede zabilježba ovrhe .

Zastara prava jeste 10 godina .Poslije toga možete zaboraviti na sve.

Vi bi trebali kao oštećena stranka dobiti primjerak presude , ako se uopće odlučivalo o Vašem zahtjevu , jer tu nema nekog automatizma .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija