Jump to content

Vanknjizno vlasnistvo


aseverin

Preporučene objave

Molim pomoc

Kupilil smo stan od Industogradnje koji nema u gruntovnici na zemljisnim knjigama rijeseno pitanje vlasnistva. Predan je zahtjev koji vec 10 godina ceka na knjizenju i pitanje kada ce biti rijeseno. Zanima me jesam li ja vlasnik stana jer zelim kupiti veci stan a ne zelim sebi imati prijavljene dvije nekretnine, a gore navedeni stan ne mogu prodati jer ga nitko ne zeli kupiti bez vl. lista. Ako nisam vlasnik gdje mogu dobiti potvrdu da nisam vlasnik nekretnine kad vec ne mogu dobiti potvrdu da sam vlasnik. Posjedujem ugovor o kupoprodaji i tabularnu izjavu.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nisam vlasnik gdje mogu dobiti potvrdu da nisam vlasnik nekretnine kad vec ne mogu dobiti potvrdu da sam vlasnik. Posjedujem ugovor o kupoprodaji i tabularnu izjavu.Hvala

 

vlasništvo nekretnine ne stiče se sklapanjem kupoprodajnog ugovora.

vlasništvo nekretnine stiče se upisom vlasništva u zemljišnim knjigama (gruntovnica).

izvanknjižno vlasništvo stiče se odlukom suda ili drugog nadležnog tijela.

 

nemožeš dobiti potvrdu da nisi vlasnik neke nekretnine ali možeš dobiti uvjerenje o imovnom stanju koja potvrđuje dali si vlasnik nekretnine ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija