Jump to content

Neslog u kvadraturi stana


Zagrebačkim ulicama

Preporučene objave

Poštovani,

molio bih Vas da mi pojasnite proceduru i mogućnost upisa stvarne kvadrature stana u zk dokumente.

Naime stan ima upisanu kvadraturu od 101m2 u vlasničkom listu tj. zk izvadku, a arhitekt je u svom elaboratu upisao i izmjerio 129m2, koje su nam mogućnosti i okvirni troškovi?

Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali netko moze pomoci odgovorom na pitanje?

kako da vam se odgovori kad ni Vi nemožete odgovoriti na bitne činjenice,pokušajte provjeriti na temelju čega je upisana upravo ta kvadratura stana,jer postoji mogućnost da je u toj dokumentaciji (npr.etažni elaborat ) upisana pravilna površina, a da je greškom u zemljišnoj knjizi upisana kriva površina,pa bi npr u tom slučaju trebalo tražiti ispravak pogrešnog upisa,ali ako se površina mijenjala imate posla jer je potrebno izraditi novi elaborat koji moraju potpisati svi ostali suvlasnici.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene je zanimalo koja je procedura ako je u svakom, baš svakom, dokumentu do sada upisano 101m2 a izmjerom arhitekta prije 14 dana u elaboratu 129m2.

U stanu nista nije prosirivano niti ikakva lođa zatvarana, samo me zanima dali je moguce novu izmjeru upisati u zk knjige, koja je procedura i koliko okvirno košta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

pojava viška od 28m2 je svakako zanimljiva (pogotovo za vas, jer bi pri event. prodaji 28m2x XY eura bila zgodna cifra) pa bi znati način na koji je do toga došlo bila razlika između jednostavnog i ne baš jednostavnog rješenja. Stoga vam je Matrix dobro odgovorio (btw, koliko je sigurno da je sad arh.dobro sve obračunao?). Ako to provjeriti ne želie ili n možete, čini mi se da vas u ovom slučaju očekuje baš to što je Matrix i napisao, izrada novoga etažnog elaborata uz novi međuvlasnički ugovor, a ne bi me čudilo da ZK odjel zatraži i novi etažni elaborat cijele građevine. Pa troškove možete sasvim jednostavno izračunati. Svaki će vam arh.ured reći okvirnu cijenu po m2 pa pomnožite. Prijedlog za upis vam je najmanja stavka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada upisano 101m2 a izmjerom arhitekta prije 14 dana u elaboratu 129m2.

samo me zanima dali je moguce novu izmjeru upisati u zk knjige, koja je procedura i koliko okvirno košta?

 

A zašto to želite promijeniti?

Stan ima koliko ima, i papiri tu nisu baš toliko važni. Razumio bih da vas drugi suvlasnici 'pritišću'.

Sada plaćate komunalnu naknadu na 101 m2, a ubuduće ćete plaćati više. Sutra i porez na nekretnine.

Ako stan prodajete, nitko vam baš neće dati više novaca zato jer na papiru piše više kvadrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija