Jump to content

Dogovor oko podmirenja duga alimentacije-molim savjet


KshatriyaDharma

Preporučene objave

Pozdrav svima,pokusat cu biti kratak i sto jasniji.

Na zahtjev bivse supruge rastali smo se prije sedam godina.Na njen prijedlog oko visine alimentacije pristao sam i uredno placao alimentaciju sve do ovrhe od strane banke osobi kojo sam bio jamac kada je dizala kredit,tako dva puta.U tih sedam godinač sest mjeseci sam bio bez posla.U slucaju dviju ovrha i perioda bez posla nisam placao alimentaciju jer zivim samo od place koju tada nisam primao/vidio.Stvorio se dug koji bivsa supruga preko svoje odvjetnice pokusava naplatiti.Dakako da zelim platiti zaostatke svom djetetu samo sto ne mogu sve od jednom nego na rate.Na zalost visina rate koju sam predlozio bivsoj suprizi ne odgovara(400kn) ona bi 1000.Molim vas recite koji su moguci scenariji,koji se sada mogu desiti,ovrha?sudenje?otvaranje zasticenog racuna?

Napominjem da sam voljan podmiriti svoje obaveze samo mi je cifra od 1000kn mjesecno + alimentacija previse,slabijeg sam imovinskog stanja i ne posjedujem nikakve nekretnine i pokretnine,ponovno sam se ozenio i uskoro ce nam doci beba.

Unaprijed hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,pokusat cu biti kratak i sto jasniji.

Na zahtjev bivse supruge rastali smo se prije sedam godina.Na njen prijedlog oko visine alimentacije pristao sam i uredno placao alimentaciju i

 

dali postoji sudska odluka o obvezi i visini za alimentaciju ?

tek ako/kad sud donese odluku o alimentaciji (i visini) imate obvezu. ili ugovor ovjerite kod javnog biježnika (kao ovršnu ispravu)

 

ako je u pitanju samo dogovor sa bivšom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zalost visina rate koju sam predlozio bivsoj suprizi ne odgovara(400kn) ona bi 1000.Molim vas recite koji su moguci scenariji,koji se sada mogu desiti,ovrha?sudenje?otvaranje zasticenog racuna?

 

Da navedete približne cifre - kolika je plaća, mjesečni iznos alimentacije, iznos duga,

 

 

Napominjem da sam voljan podmiriti svoje obaveze samo mi je cifra od 1000kn mjesecno + alimentacija previse,slabijeg sam imovinskog stanja i ne posjedujem nikakve nekretnine i pokretnine,ponovno sam se ozenio i uskoro ce nam doci beba.

 

Sadašnja supruga radi, ne radi?

 

Stan u kojem živi bivša i dijete je čije vlasništvo?

 

Stan gdje sada živite je čije vlasništvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija