Jump to content

Godišnji odmor i povrat isplaćene naknade


baška

Preporučene objave

Zaposlena sam od 01.02.2015. na određeno vrijeme u jednoj privatnoj firmi. U 2015. nisam koristila g.o., tako da sam u 12.2015. dobila dvije plaće redovnu i drugu za godišnji. Istovremeno sam nakupila 50 slobodnih dana koje nisam iskoristila i u 3.mj.2016. sam dogovorila s poslodavcem da me neće biti 20 dana da riješim neke zdravstvene probleme a da ne koristim bolovanje. Kada sam se vratila na posao na idućoj plaći odbijena mi je trećina plaće i rečeno mi je da je to povrat za godišnji koji mi je isplaćen u 12.2015. i još će mi biti odbijene dvije rate. Nikakvu obavijest nisam dobila niti me itko na to upozorio. Sada će mi biti oduzeta zadnja rata.

Našla sam drugi posao, odrađujem otkazni rok od 30 dana, i dalje nemam niti jedan slobodan dan i ne dozvole mi da odem 5 dana ranije odnosno da koristim slobodne dane ili godišnji odmor za 2016.g.

Napominjem da će mi kad odem ostati najmanje 30 slobodnih dana neiskorištenih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 2015. nisam koristila g.o., tako da sam u 12.2015. dobila dvije plaće redovnu i drugu za godišnji.

 

Što je protivno odredbi čl. 80. Zakona o radu.

 

Kada sam se vratila na posao na idućoj plaći odbijena mi je trećina plaće i rečeno mi je da je to povrat za godišnji koji mi je isplaćen u 12.2015. i još će mi biti odbijene dvije rate. Nikakvu obavijest nisam dobila niti me itko na to upozorio. Sada će mi biti oduzeta zadnja rata.

 

Što je, u slučaju nepostojanja vašeg pristanka na prijeboj, protivno odredbi čl. 96. Zakona o radu.

 

Našla sam drugi posao, odrađujem otkazni rok od 30 dana, i dalje nemam niti jedan slobodan dan i ne dozvole mi da odem 5 dana ranije odnosno da koristim slobodne dane ili godišnji odmor za 2016.g.

Napominjem da će mi kad odem ostati najmanje 30 slobodnih dana neiskorištenih.

 

Vi imate pravo na naknadu za čitav GO iz 2015. i razmjerni dio GO-a za 2016. za (pretpostavljam da vam radni odnos traje do 30/06 ?) 6 mjeseci.

 

Od poslodavca zatražite isplatu naknade za neiskorišteni GO već sutra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pojašnjenju, ali mislim da ću teško išta izboriti. Na mojim platnim listama je samo propisani fond sati, nema noćnog rada, nema rada na blagdan itd. Niti jedan mjesec nisam odradila ispod 230 sati, nisam imala ni dana tjednog odmora mjesecima, a sad ne mogu ni te zarađene dane iskoristiti već mi sve propada.Otkazni rok mi ističe za 20 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija