Jump to content

HEP-ov kabel poprijeko preko parcele


lara32

Preporučene objave

Poštovani,

prije 30-tak godina moj otac je gradio kuću i uveo je priključak za struju. Naš susjed ga je molio da se priključi na naš ormarić i da sprovede kabel do svoje kuće na način da ga vuče istočnom i južnom međom što mu je tata dozvolio. Međutim, godinama kasnije kad je moj otac kopao temelje za zapadni ogradni zid, udario je u kabel i ustanovio da isti nije položen na mjestu dogovora, kao i da nije propisno položen (kabel je položen diagonalno preko parcele, plitko i bez upozoravajuće trake). Od tada je otac podnio više pisanih zahtjeva HEP-u u kojima traži izmještanje kabela (prvi zahtjev 2001.g)

Nakon nekoliko puta dolaženja i pisanih molbi, po nalogu inženjera na uviđaj je izašao gospodin iz HEP-a i osvjedočio se da su navodi točni. Po tom je uslijedilo obećanje da će radna ekipa «Elektre» udovoljiti opravdanom zahtjevu prvom prilikom kada ekipa bude na terenu. Nakon toga nije se dogodilo ništa. Ponovno smo prije godinu dana bili u Elektri gdje su nam rekli da to nije njihov problem, a ako baš inzistiramo da će oni kabel izmjestiti ali o našem trošku.

Zanima me kakva je daljnja procedura i jesmo li mi uistinu dužni platitiu trošak za uklanjanje kabela s naše zemlje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponovno smo prije godinu dana bili u Elektri gdje su nam rekli da to nije njihov problem,

 

Pa napravite tako da bude njihov problem.

Dozvoljavate već više od 15 godina da vas vuku za nos.

 

Ja ne bi čekao 15 dana na vašem mjestu.

 

 

a ako baš inzistiramo da će oni kabel izmjestiti ali o našem trošku.

Zanima me kakva je daljnja procedura i jesmo li mi uistinu dužni platitiu trošak za uklanjanje kabela s naše zemlje?

 

To uopće nije vaš problem, nego elektrodistributera i vašeg susjeda.

Ima li vaš susjed pristup prometnici?

Zašto mu elektrodistributer nije na pravilan način napravio priključak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno ja ne znam, bila sam malo dijete ako sam uopće bila rođena, ali po priči oca znam da je HEP kabel doveo do ispod naše parcele, a dalje je otac kopao da bi oni doveli kabel do ormarića. Tata je pričao da je on tada govorio i tom susjedu da njih dva zajedno prokopaju i naš i njihov dio, na što je ovaj rekao da on neće, da bi ga cca 2-3 godine kasnije pitao može li se spojit na naš ormarić, što je otac dozvolio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... da bi ga cca 2-3 godine kasnije pitao može li se spojit na naš ormarić, što je otac dozvolio.

 

Činjenica je da je vaš otac to dozvolio, i iako nije kabel postavljen kako su se dogovorili on to trpi već 15 godina.

Ne znam zašto vam taj kabel sada toliko smeta.

 

ps

Ako se baš jako želite toga kabla riješiti, možda bi najboolji način bio da 'okrenete pilu naopako' (tako kažu).

Primjerice, da ja imam takav kabel koji mi smeta, najbolje rješenje bi bilo da 'krtice pregrizu kabel', ili da ga 'pojedu kisele kiše'. Ja o tome ne znam ništa i apsolutno me nije briga nakon toliko natezanja sa HEP-om.

Ali susjed ima problem jer je kabel u prekidu. Pa neka susjed traži od HEP-a da to riješi.

Ali ja kao vlasnik zemljišta ne dozvoljavam da se išta kopa. Osim toga takav priključak koji bi išao do susjeda sa mog ormarića nije više u skladu sa pravilima struke (ako je ikada i bio).

Pa neka si onda HEP i susjed rješavaju problem koji je nastao, i neka oni dolaze moliti mene da dozvolim ili ne dozvolim i pod kojim uvjetima (naknada, itd)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otac je dozvolio, ali ne preko parcele. Iskreno, smetalo nam je uvijek i mislili smo to riješit normalnim zakonskim putem. Vjerujte da smo poslali sigurno 5-6 molbi, žalbi, prigovora HEP-u ali bezuspješno. Najviše od svega mi smeta to što u budućnosti moje dijete ili moj unuk može nastradati zbog kabela koji se nalazi posred vrta i koji je ukopan na cca 50-tak cm.

Hvala vam na odgovoru. I mi smo u jednom trenu došli do tog rješenja, ali eto nadali smo se da se možda može sve suptilnije riješit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija