Jump to content

Zastara potrazivanja?


Been

Preporučene objave

Hallo,

nadam se da ce mi netko znati dati odgovor. Rastavljena sam od Jula 2011 u Njemackoj gdje je brak i slopljen. Moj bivse muz ne placa Alimentaciju od 2012 za nase dvoje djece. Posto sam ga tuzila sad on meni prijeti tuzbom na osnovu kredita koji smo 5 god. zajedno placali u hrvatskoj. On je bio suduznik a kredit je na mom imenu. Dali postoji zastara na ovo potrazivanje i dali bi sud uzeo u obzir neplacenu alimentaciju.

 

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je on kao suduznik placao dio kredita, za vrijeme i poslije prekida bracne zajednice, mislim da vas te iznose ne moze traziti.. (treba vidjeti kako je definiran ugovor o kreditu)

ali ako je banka od njega naplatila dio kredita koji nije uredno naplacen od vas za to bih vas mogao traziti naknadu...

 

kredit/alimentacija dva odvojena postupka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzdržavanje se zakonski ne može prebijati s nijednim drugim potraživanjem.

 

Što se kredita tiče, onaj dio koji je otplaćivan za vrijeme trajanja bračne zajednice ne može tražiti, a eventualno bi mogao tražiti polovicu uplata izvršenih nakon prestanka bračne zajednice.

Zasto Nakon prestanka brachen zajednice? Kasnije sam placala ja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija