Jump to content

Obiteljska mirovina


Sunce11

Preporučene objave

Imam pitanja vezana uz obiteljsku mirovinu. Zanima me koja prava imaju supruga i djeca nakon smrti supruga koji je bio HRVI u mirovini? Koja su njihova prava s obzirom da djeca neka još i ne idu u školu a druga se školuju? Na koliki postotak imaju pravo? A isto tako ako je supruga mladja od 40 ili 45 godina i ako je u radnom odnosu koja ona ima prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitala sam te zakone i prije pa sam postavila upit jer sam htjela provjerit Jel točno ono sto sam shvatila.

 

Djeca imaju pravo na obiteljsku mirovinu dok god se redovno školuju

a najduže do 26-te.

 

A za supruge nisam sigurna koji zakon se sljedi da li ovaj koji ste mi tu stavili ili onaj na stranicama mirovinskog.

 

Da li supruga branitelja ako je mladja od 40 ili 45god uz djecu ima pravo na mirovinu a kasnije kada djeca gube pravo ona može sa 50 godina otići u obiteljsku mirovinu? Ili je kod braniteljskih mirovina drugačije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li supruga branitelja ako je mladja od 40 ili 45god uz djecu ima pravo na mirovinu a kasnije kada djeca gube pravo ona može sa 50 godina otići u obiteljsku mirovinu? Ili je kod braniteljskih mirovina drugačije?

 

mora biti u rješenju upisana kao korisnik mirovine.

djeca primaju mirovinu dok postoje zakonski uvjeti.

supruga (udovica ) počinje koristiti mirovinu (bit će joj isplaćivana) kad ispuni zakonske uvjete .

treba podnijeti zahtjev u nadležni HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija