Jump to content

Marihuana nađena pokraj mene


Kajel89

Preporučene objave

Poštovani

 

Neku večer, dok sam bio u šetnji s prijateljem zaustavila me prometna policija; obojicu nas je legitimirala i pretražila. Temeljem pretrage kod nas nije ništa nije nađeno. Naposljetku nas je i pustila.

 

Međutim, obrat. Nakon što smo se odmakli od mjesta legitimacije i to zamalo 50 metara za nama je krenuo jedan od policajaca i rekao konkretno meni da se vratim, a prijatelju da može ići.

 

Kada sam došao do policijskog auta sa suvozačkog mjesta su izvukli PVC smotuljak s "tvari nalik na marihuanu" kojeg meni stavljaju na teret. Ponavljam da smotuljak nije nađen kod mene ni kod prijatelja.

 

Odveli su me u policijsku stanicu gdje je su mi dali "Obavijest" da će protiv mene na osnovi članka 3. st. 1 pokrenuti optužbeni prijedlog, te sam također dobio "Potvrdu o oduzimanju predmeta" koju sam odbio potpisati.

 

U policijskom zapisniku pak ne stoji da su nas pustili, naknadno mene opet pozvali, te taj PVC smotuljak kasnije izvukli iz svog auta, a ne pretragom pronašli kod mene.

 

Pred više od 10 godina, za vrijeme starog zakona, pao sam jednom s travom. Tada sam bio maloljetan i išao sam na testiranja narednih 6 mjeseci. Od tada nisam imao problema sa zakonom.

 

Zanima me:

-Mogu li se vaditi na netočan zapisnik i potencijalno svjedočanstvo osobe koja je bila samnom?

-Ukoliko ne mogu, kakve sankcije mogu očekivati i što bi mi u ovim okolnostima bilo pametno učiniti?

 

Zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad dobiješ poziv na sud tamo ćeš reći kako je bilo te predložit prijatelja za svjedoka.A sudac će odlučit kome će vjerovat.Nakon presude koja ti ne odgovara moći ćeš se žalit VPS-u.

 

5000 kn je minimalno ali sud uvijek daje popust (ako se prizna i ne mulja),a može oderat i više.

 

Za ono prije si rehabilitiran tako da se neće nigdje spominjat.Jednom riječju nekažnjavan si.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko predložim prijatelja za svjedoka kolika je mogućnost da će meni, odnosno njemu sudac vjerovati? Mislim nas su dvojica, policajaca je bilo troje...vjerujem da bi u tom slučaju mogao zvati i policajce kao svjedoke i oni nas i brojčano, kao i po težini svjedočanstva (jer su policija) nadmašuju.

 

Pretpostavljam da žalba Visokom pravnom sudu diže ovaj slučaj na višu institucionalnu razinu i podrazumijeva detaljnije istražen slučaj. Podrazumijeva li to i dodatne troškove i potrebu za odvjetnikom?

 

Zahvaljujem na odgovorima

 

Ažurirano

 

Pretpostavljam da su me osumnjičili za to jer, sam pred 10 godina, za vrijeme starog zakona, pao jednom s malom količinom trave.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko predložim prijatelja za svjedoka kolika je mogućnost da će meni, odnosno njemu sudac vjerovati?

 

Realno - vrlo male, da ne kažem teoretske.

 

...vjerujem da bi u tom slučaju mogao zvati i policajce kao svjedoke i oni nas i brojčano, kao i po težini svjedočanstva (jer su policija) nadmašuju.

 

Možete predložiti da se njih ispita u svojstvu svjedoka, možete zatražiti i suočenje s onim policajcem koji je došao s paketićem droge za kojeg je tvrdio da je vaš.

 

Pretpostavljam da žalba Visokom pravnom sudu diže ovaj slučaj na višu institucionalnu razinu i podrazumijeva detaljnije istražen slučaj. Podrazumijeva li to i dodatne troškove i potrebu za odvjetnikom?

 

Troškovi nisu ništa pretjerano veći, osim ako angažirate branitelja, jer ga tada sami plaćate, a ako uspijete u obrani, možete zatražiti naknadu tih troškova.

 

Pretpostavljam da su me osumnjičili za to jer, sam pred 10 godina, za vrijeme starog zakona, pao jednom s malom količinom trave.

 

Vrlo vjerojatno, iako ovo što spominjete ukazuje na to da su policajci počinili kazneno djelo, i to ne bilo kakvo kazneno djelo, već ono zbog kojeg im prestaje služba, što nije baš uvjerljivo (bez uvrede), i na sličan način će vam rezonirati i sudac u vašem postupku. Tim više što imate prošlost s drogama.

 

Ovime ne želim reći da lažete (jer ako lažete, onda vam badava svi savjeti koje dobijete ovdje ili od nekog odvjetnika), ali vam realno prikazujem sliku i kako će se to gledati na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem

 

U slučaju daljnjeg poricanja kakav ishod hipotetski mogu očekivati?

 

S obzirom da sam dobio "Obavijest" i "Potvrdu o oduzimanju premeta", a ne "Prekršajni nalog" zanima me mogu li se žaliti na propust u policijskom zapisniku u pisanom obliku i prije sudčevog saslušanja?

 

Još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se samo žalit na postupanje policije i to MUP-u

http://www.policija.hr/main.aspx?id=104

 

Ishod je ili će sud vjerovat tebi da su počinili kazneno djelo ili će vjerovat njinma da si posjedovao travu.

 

Postoji obavijest i potvrda na kojima ne piše da se možeš žalit,zapisnik ne postoji.

 

Sve što imaš reći ćeš sucu

čl.165,171,173,178,179 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon a pošto ne priznaješ ne možeš koristit čl.109 e

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju daljnjeg poricanja kakav ishod hipotetski mogu očekivati?

 

99,99999999% osudu.

 

S obzirom da sam dobio "Obavijest" i "Potvrdu o oduzimanju premeta", a ne "Prekršajni nalog" zanima me mogu li se žaliti na propust u policijskom zapisniku u pisanom obliku i prije sudčevog saslušanja?

 

Sve ćete to moći iznijeti pred sucem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko predložim prijatelja za svjedoka kolika je mogućnost da će meni, odnosno njemu sudac vjerovati? Mislim nas su dvojica, policajaca je bilo troje...vjerujem da bi u tom slučaju mogao zvati i policajce kao svjedoke i oni nas i brojčano, kao i po težini svjedočanstva (jer su policija) nadmašuju.

 

Sud odlučuje kome će pokloniti povjerenje, a broj svjedoka nije bitan u postupku.

 

 

Pretpostavljam da žalba Visokom pravnom sudu diže ovaj slučaj na višu institucionalnu razinu i podrazumijeva detaljnije istražen slučaj. Podrazumijeva li to i dodatne troškove i potrebu za odvjetnikom?

 

Ne podrazumijeva. Nema više istraživanja, a Visoki prekršajni je obično stroži od „običnog“. Odvjetnik ti ne treba, jer možeš i sam sastaviti neku žalbu, ali pitanje je koliko to ima smisla i može li ti ona kako pomoći. Ne znam kako Visoki prekršajni sud računa dodatne troškove, ali ako će naložiti neke dodatne radnje u postupku (ponovno ispitivanje svjedoka, vještačenje i sl.), one će ući u trošak ako ćeš na kraju ipak biti osuđen.

 

 

Pretpostavljam da su me osumnjičili za to jer, sam pred 10 godina, za vrijeme starog zakona, pao jednom s malom količinom trave.

 

Nadam se da se ne misliš braniti na taj način… Našli su travu, provjerili su vas sve i onda odlučili privesti onog koji je evidentiran? Meni to ne zvuči realno. Mislim, nama tu možeš reći kako je stvarno bilo, pa ti se možda može dati neki konkretniji savjet.

 

 

S obzirom da sam dobio "Obavijest" i "Potvrdu o oduzimanju premeta", a ne "Prekršajni nalog" zanima me mogu li se žaliti na propust u policijskom zapisniku u pisanom obliku i prije sudčevog saslušanja?

 

Kao što ti je napisao sivko, možeš se žaliti na postupanje policije, ali vjerojatno ćeš dobiti odgovor da nisu utvrđene nepravilnosti (takve žalbe se istražuju, ali se često smatraju pritiskom radi odustajanja od prekršajnog postupka).

 

Što se tiče prekršajnog postupka, nemaš se mogućnosti niti potrebe žaliti, jer ćeš ići na sud, pa ćeš tamo reći sve što misliš da treba. Da su ti mislili izdati prekršajni nalog, ne bi ti dali ovu obavijest. Radi se o drugačijem načinu početka postupka, ali u biti je skoro sve isto i nema bitne razlike dobiješ li prekršajni nalog ili sve ode odmah na sud optužnim prijedlogom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija