Jump to content

nasljeđivanje i ovršni postupak


ghost22

Preporučene objave

Dan,

zanima me da li je bračni drug obavezan sudjelovati u ovršnom postupku supružnika, tj. hoće li se ovršiti i njegova imovina i plaća?

Mogu li se supruga i djeca odreći nasljedstva kod ostavinske rasprave jer imovine nema, samo dugovi.

 

 

Nije dužan! Dugovi su osobne prirode i svatko sam odgovara za svoje dugove osim ako supružnik nije potpisao jamstvo ili na drugi način prihvatio podmiriti dugove bračnog partnera!

Prilikom ostavinske rasprave na koju se MORAJU odazvati osobno ili preko opunomoćenika daju izjavu (pismenu ili u zapisnik) da se ODRIČU nasljedstva! Nikako se ne smiju odricati u NEČIJU KORIST jer to u stvari znači prihvaćanje nasljedstva a samim tim i svih obveza!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dan,

zanima me da li je bračni drug obavezan sudjelovati u ovršnom postupku supružnika, tj. hoće li se ovršiti i njegova imovina i plaća?

Mogu li se supruga i djeca odreći nasljedstva kod ostavinske rasprave jer imovine nema, samo dugovi.

iz matrixovog upučivanje na točke 43 i 44.može se zaključiti da imovinom možete sudjelovati u ovršnom postupku,a plaćom ne.....s obzirom da nema nikakve imovine nemate razloga da prihvatite dugove...a plaća vam ne može biti ovršena.....ona može biti ovršena,ako npr.prihvatite neko nasljedstvo tipa zemljišta,automatski ste prihavatili i dugove....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija