Jump to content

Kupnja nekretnine na dražbi suda- neke nepoznanice..??


trozubac

Preporučene objave

Planiram kupiti nekretninu na javnoj dražbi, pa me zanima (u slučaju da kupim) ako nekretnina nije oslobođena od ljudi kako ide taj proces deložacije, te što je sa režijskim troškovima koji možda nisu plaćeni (komunalije, pričuva, plin, struja...) ?, te da li ja tek po trenutku upisa u z.k. na temelju zaključka postajem obveznik plaćanja tekućih režija ili/i retroaktivnih??, te da li sud koji vodi postupak dražbe raspolaže i tim neplaćenim iznosima režija.???, odnosno kako da saznam postoje li još neki dugovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planiram kupiti nekretninu na javnoj dražbi, pa me zanima (u slučaju da kupim) ako nekretnina nije oslobođena od ljudi kako ide taj proces deložacije,
vidi odredbe Ovršnog zakona od čl.127 do 131.
što je sa režijskim troškovima koji možda nisu plaćeni (komunalije, pričuva, plin, struja...) ?, te da li ja tek po trenutku upisa u z.k. na temelju zaključka postajem obveznik plaćanja tekućih režija ili/i retroaktivnih??
računi su glasili na ovršenika,glede čega ovo što ste naveli mogu biti isključivo njegovi dugovi a ne vaši.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, no još mi je samo nepoznato kako to ide sa sudskim ovršiteljem (izlazi li on stvarno na teren) jer naravno bitno mi je prvo razgledati nekretninu, a iz samog zaključka o prodaji dražbom navedena je samo adresa i sjedište i dan dražbe, ali ne i ime i broj referade sudskog ovršitelja (a nez, da li to u praksi funkcionira da se samo ušećem za sud i tražim NN za tu i tu ovrhu??)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija