Jump to content

Alimentacija i uvjetan otpust iz izdržavanja zatvorske kazne


naimed

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

imam slijedeći upit: podnio sam tužbu za uzdržavanje djece protiv osobe koja je na uvjetnom otpustu iz izdržavanja kazne.

Vjerujem da će sud donijeti rješenje u korist djece.

Problem je tužena osoba koja je iz izdržavanja kazne izašla uvjetno a trenutno nema sredstava za plaćanje uzdržavanja i vjerojatno će joj sud odrediti ovrhu.

Zanima me da li bi tužba ili rješenje o ovrsi za tuženu osobu značilo povratak u zatvor a što ne bih htio da se dogodi.

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li bi tužba ili rješenje o ovrsi za tuženu osobu značilo povratak u zatvor a što ne bih htio da se dogodi.

 

Mogućnost bi postojala jedino ukoliko bi u sklopu uvjetnog otpusta to (redovno ispunjavanje obveze uzdržavanja) bilo određeno kao posebna obveza samog osuđenika, a on tome ne udovolji.

 

Dakle, sama tužba definitivno ne bi dovela do toga, ali bi kasniji ishod pokrenutog postupka mogao dovesti do te mogućnosti, doduše, po mom mišljenju, vrlo male mogućnosti, osim ako djelo glede kojeg trenutno izvršava kaznu sa koje je uvjetno otpušten nije povreda dužnosti uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija