Jump to content

Preuzimanje spora


Jethro

Preporučene objave

prijatelj je tužen radi (realno) gluposti. u tužbi nema niti jednog dokaza, nego sve dokazi tipa svjedok ovaj sa krivom adresom i sl.

ipak, plomba u zk je stavljena pa tuženik ne može raspolagati istom.

predmet tužbe je vlasništvo kuće koju mu želi tužitelj oteti temeljem usmene nagodbe, a svjedoci su tu. nikada ništa potpisano.

prijatelj je bolestan, nema živaca, novaca za odvjetnika i odlaske na sud (kuća na moru , skoro na samoj plaži, vila).

tuženi je sam, nema nikoga.

on bi meni prepustio da ga branim (nisam odvjetnik), pristao na skrbništvo bilo kakvo, samo da ne mora uz to neke obveze imati.

bio kod nekog odvjetnika koji traži trećinu kuće!!!!

no comment.

on nema snage, novca, želje i živaca, prepustio bi da ja to vodim, ali neću još i da me terete zbog nadripisarstva.

naravno, tip mu je upao u kuću, promijenio bravu i sl. u posjedu je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam vas baš shvatio što se upita tiče - on bi vas angažirao kao punomoćnika ili bi vam darovao/prodao nekretninu, pa si dalje vi to onda vodite?

 

Prva opcija je nemoguća, ako niste odvjetnik ili krvni srodnik u ravnoj liniji ili u radnom odnosu kod prijatelja, a druga opcija je moguća. Jasno, uz rizik neuspjeha u slučaju kupoprodaje s vaše strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma i nije,i dalje stoji da je moguće,uz ispunjenje uvjeta iz čl.195.ZPP

 

a što ako se pojavim u parnici kao intervenient koji je dao kaparu prije početka spora, on (tuženi) se slaže s tim i dao je prijedlog sudu? naravno, tužitelj se ne bi složio jer je tužba redikulozna. pravo čudo je što sud nije odbio tužbu. tužitelju će se isplatiti parničiti godinama jer je u posjedu nekretnine u kojoj ljetuje pa ga sudski troškovi na kraju suđenja (min 5 godina) dođu kao 15 dana unajmljenog apartmana, a ne kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se pojavim u parnici kao intervenient koji je dao kaparu prije početka spora, on (tuženi) se slaže s tim i dao je prijedlog sudu?
kao umiješač u parnici koji ima pravni interes da tuženi uspije u parnici.
tužitelju će se isplatiti parničiti godinama jer je u posjedu nekretnine u kojoj ljetuje pa ga sudski troškovi na kraju suđenja (min 5 godina) dođu kao 15 dana unajmljenog apartmana, a ne kuće.
hm da,no zato bi tuženi pored prijedloga sudu da odbije tužbeni zahtjev tužitelja trebao istaknuti zahtjeve za predaju posjeda nekretnine i isplatu najamnine,ili pak naknadu štete radi izgubljene dobiti.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija