Jump to content

Otkazni rok


ruzica55

Preporučene objave

Postovani,

 

danas sam podnijela otkaz jer sam obavijestena da sam primljena na novo radno mjesto u drugoj firmi.

 

U novom firmi traze da pocnem s radom u ponedjeljak, a poslodavac u trenutnoj firmi trazi da odradim otkazni rok u trajanju od 1 mjesec.

 

Kako je navedeno u ugovoru o radu, u firmi radim vec 18 godina, zanima me dali sam obavezna odraditi taj otkazni rok jer poslodavac inzistira bez obzira sto sam navela da od ponedjeljka trebam poceti raditi u novoj firmi. Dali me moze poslodavac tuziti i dali mogu dobiti svoje papire ako se jednostavno ne pojavim na poslu u roku 3 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac vas može tužiti za svu štetu koja mu nastane time što se niste pojavili na poslu. Ako ste mu uručili otkaz u kojem piše da počinjete raditi na drugom poslu u ponedjeljak, još će mu biti lakše dokazati vašu odgovornost.

 

Pa otkazni rok postoji s razlogom, i taj poslodavac mora vama naći zamjenu, ne možete mu tri dana prije reći da odlazite (osim ako mu ne dajete izvanredni otkaz, za što pak morate imati opravdan razlog).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali me moze poslodavac tuziti i dali mogu dobiti svoje papire ako se jednostavno ne pojavim na poslu u roku 3 dana?

 

U tom slučaju, poslodavac vam može izvanredno otkazati ugovor o radu i tražiti naknadu štete, kako Ljubo piše. Nije za igrati se, ali ovo je isključivo vaša odluka.

 

Određena pravila ponašanja moraju se znati i poštivati, kako od strane poslodavca, tako i radnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija