Jump to content

Devinkulacija police građevinskog objekta?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani.

 

Ukaratko...osigurana kuća masivne gradnje. Svota osiguranja 4.000,00kn M2.

 

Temeljno pokriće građ.objekta ... Svota - 300.000,00 kn ...Premijska stopa 1,81 promila... Premija osiguranja 543,00kn

 

Potres kuća+.......................... Svota - 300.000,00 kn ...Premijska stopa 0,2 promila premija osiguranja 60.00kn

 

Ukoliko nije ugovoren doplatak za otkup franšize tada odbitna franšiza za opasnost iznosi 10% od utvrđene visine štete, minimalno 3.000,00 kn, maksimalno 40.000,00kn i obračunava se na svaku stavku ( predmet osiguranja ) na polici.

 

Takova je polica sastavljena 2003.god. ( hipotekarni kredit) ZAB-a tražila osiguranje.

2014.god. PRIJEVREMENO otplačeno.

2017. god. Otvaram ponovo policu skoro identičnog iznosa. Međutim potrebna mi je devinkulacija police od 2003.god.

 

Inače hipoteka je brisana i ja sam vlasnik 1/1 nekretnine.

 

Što je devinkulacija i što znače gore navedene svote,premije,promili i sl u slučaju da dođe do štete.

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Devinkulacija bi trebala biti opoziv ranije učinjenog ustupanja, u korist banke, prava na potraživanje iznosa osiguranja u slučaju nastupa osiguranog slučaja, a koje ustupanje je učinjeno u svrsi osiguranja kredita.

 

Pojednostavljeno rečeno - oduzimate banci "titulu" korisnika osiguranja.

 

Ove druge "cake" iz osiguranja nisu mi poznate, pa će to netko drugi tko se razumije u iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija