Jump to content

prodaja nekretnine i pravo


brankica03

Preporučene objave

poštovani

 

situacija je sljedeća: suprug je vlasnik kuće 1/1 koju je dobio darovnim ugovorom 2013g, od oca koji živi u prizemlju kuće sa ženom, na katu živimo suprug djeca i ja.

 

zanima nas sljedeće : prodali bi kuću ali nas zanima kakva prava i obveze postoje prema roditeljima, da li ih moramo isplatiti iako nisu ni podsatnari niti suvlasnici, da li im moramo naći drugi smještaj, ili nismo obavezni ništa od toga oni imaju u vlasništvu vikendicu (koju su dali na prodaju), i u suvlasništvu zemljište. situacija je komplicirana jer nismo u dobrim odnosima i već duži niz godina mi snosimo sve troškove režija jer oni ne žele sudjelovati..

 

oprostite na dužem postu, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

situacija je sljedeća: suprug je vlasnik kuće 1/1 koju je dobio darovnim ugovorom 2013g, od oca koji živi u prizemlju kuće sa ženom, na katu živimo suprug djeca i ja.

 

Prvo par pitanja koja su od velike važnosti:

 

1. Ima li vaš suprug brata ili sestru?

 

2. Je li kuća bila imovina oca vašeg supruga (djedovina) i nije bitno dograđivana, ili je bračna stečevina suprugovih roditelja?

 

3. Jeste li vi u kuću značajno uložili veća sredstva (dogradili kat, primjerice)?

 

 

zanima nas sljedeće : prodali bi kuću ali nas zanima kakva prava i obveze postoje prema roditeljima,

 

Morate biti svjesni da kuću sa takvom situacijom praktički ne možete prodati.

Osim u bescjenje nekom beskrupuloznom tipu (čitaj- 'mafijašu').

 

 

da li ih moramo isplatiti iako nisu ni podsatnari niti suvlasnici, da li im moramo naći drugi smještaj, ili nismo obavezni ništa od toga oni imaju u vlasništvu vikendicu (koju su dali na prodaju), i u suvlasništvu zemljište. situacija je komplicirana jer nismo u dobrim odnosima i već duži niz godina mi snosimo sve troškove režija jer oni ne žele sudjelovati..

 

Pogledajte što piše u darovnom ugovoru. Možda je taom naznačeno kakvo pravo diživotnog uživanja za darovatelje.

Lako moguće da roditelji pokrenu tužbu za povrat dara. Ne znači da bi uspjeli (ovisi o okolnostima, malo vjerojatno) , ali nikad se ne zna.

 

Da ne pričamo uopće o tome kako bi vas okolina gledala nakon takvog poteza.

Oni vam darovali, a vi ih bacate van? Prodate nekoj barabi koja će ih maltretirati da ih izbaci? Jeste li razmišljali da takve priče znaju završiti u medijima? Kako će vas nakon toga gledati svi vaši poznanici?

 

 

Pa što ako ne plaćaju režije? Kolike su režije? Koliko bi bio najam da ga plaćate za taj stan u kojem živite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne suprug je jedinac

2. kuča je djedovina nasljeđena je da se roditelji ograde od obeza plačanja dugova koje su napravili na teret iste

3.da uložili smo odo 50t €

4. režije su visoke 3000kn mjesečno

5. kad vas se sustavno maltretira i degradira nije vas briga šta će susjedi reći postali smo robovi koji jedva preživljavaju zbog tuđeg nemara

6. oni imaju mirovinu i dvije nekretnine u vlasništvu znaći niko njih nebi bacio na cestu nismo mi ti koji rade probleme

7. pitala sam da znam šta me čeka, oni imaju namjeru prodati vikendicu te samim time nama naštetit još više jer smo u taj objekat isto puno uložili ali nam nedaju za pravo niti nam dozvoljavaju koristiti ju zadnjih 2godine

8. darovni ugodvor bez ikakve dopune, bez prava na uživanje i ostalih stvari

dobivena je kuća "na papiru" jer i dalje nesmijemo ništa raditi po njoj samo plačati dugove

a doveli su nas u situaciju da nam prijete ovrhom na nekretninu i na plaće

 

sad šta napraviti u ovakvoj situaciji? jer smo na izmaku snaga i razuma

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne suprug je jedinac

2. kuča je djedovina nasljeđena je da se roditelji ograde od obeza plačanja dugova koje su napravili na teret iste

...

8. darovni ugodvor bez ikakve dopune, bez prava na uživanje i ostalih stvari

3.da uložili smo odo 50t €

7. pitala sam da znam šta me čeka, oni imaju namjeru prodati vikendicu te samim time nama naštetit još više jer smo u taj objekat isto puno uložili ali nam nedaju za pravo niti nam dozvoljavaju koristiti ju zadnjih 2godine

 

Dobro. Ne može vaša svekrva potraživati dio nekretnine kao bračnu stečevinu, a vaš suprug nema brata li sestru koji bi potraživali nužni dio.

Ugovor je čisti darovni.

A i puno ste uložili i u kuću i u vikendicu, pa vam se baš i ne može predbacivati da ih izbacujete tek tako.

 

dobivena je kuća "na papiru" jer i dalje nesmijemo ništa raditi po njoj samo plačati dugove

 

Zašto ne?

 

Odgovor na vaše probleme je - počnite se ponašati (vaš suprug) kao vlasnik nekretnine!

 

Neka sojim roditeljima ispostavi račun za režije.

Neka im kao vlasnik pošalje preporučeno ponudu da zaključe ugovor o najmu stana u kojem žive. Ako odbiju, to je razlog da pokrene postupak iseljenja.

 

kad vas se sustavno maltretira i degradira

oni imaju mirovinu i dvije nekretnine u vlasništvu znaći niko njih nebi bacio na cestu nismo mi ti koji rade probleme

a doveli su nas u situaciju da nam prijete ovrhom na nekretninu i na plaće

 

sad šta napraviti u ovakvoj situaciji? jer smo na izmaku snaga i razuma

 

Pokrenite postupak da ih izbacite iz kuće.

Imaju mirovine, imaju kamo otići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija