Jump to content

Zabrana rada 3 mjeseca kod drugog poslodavca


JeleKuku

Preporučene objave

Je li legalno da u Ugovoru o radu stoji da se radnik ne smije 3 mjeseca prijaviti na drugo radno mjesto od trenutka prestanka radnog odnosa kod trenutnog poslodavca?

 

Također, zanima me može li osoba sa VSS raditi na poslovima za SSS duže vremena (duže od 3 godine) bez da dobije priliku za napredovanje, dok osobe sa SSS ili VŠS rade na rukovodećim poslovima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li legalno da u Ugovoru o radu stoji da se radnik ne smije 3 mjeseca prijaviti na drugo radno mjesto od trenutka prestanka radnog odnosa kod trenutnog poslodavca?

 

Prijaviti ili zaposliti?

 

Također, zanima me može li osoba sa VSS raditi na poslovima za SSS duže vremena (duže od 3 godine) bez da dobije priliku za napredovanje, dok osobe sa SSS ili VŠS rade na rukovodećim poslovima?

 

A koji su uvjeti bili za rukovodeća mjesta te je li poslodavac državna (javna) firma ili privatnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče prvog pitanja, po meni to nije legalno, jer ako poslodavac namjerava ograničavati radnikovo pravo na rad, mora mu to nekako i naknaditi (radi se o ugovornoj zabrani tržišne utakmice, pretpostavljam), ali to se čak i ne može raditi ako se ne radi o drugom poslodavcu koji tržišno konkurira postojećem.

 

Što se tiče drugog pitanja, o kakvom se zaposlenju ili službi radi - državnoj ili privatnoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo nije legalno, ali jeste li baš sigurni da točno tako piše? Da ne smijete raditi baš nigdje iduća 3 mjeseca od prestanka radnog odnosa?

 

U tom slučaju se zabrana odnosi samo na tvrtke koje su izravna konkurencija postojećem poslodavcu i ako ste imali manju plaću od prosječne u RH, onda vam je dužan u razdoblju zabrane isplaćivati pola plaće (plaće koju ste primali zadnja 3 mjeseca prije prestanka).

 

Za drugo, mislim da može. U privatnika svakako, ali i u javnoj službi mislim da nema prepreke osim ako nije ograničeno nekim pravilnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija