Jump to content

Imam li pravo kazniti radnika?


lithiumion

Preporučene objave

Pozdrav pravnici, trebao bi jedan savjet.

 

Uglavnom, imam firmu i 10 zaposlenih radnika, i do 19.05. sam imao radnika koji je bio jako problematičan, 19.05. mu je istekao ugovor i nismo mu htjeli više produžiti.

 

Uglavnom, zanima me imam li pravo kazniti radnika sa odbijanjem dijela plaće, pošto će plaća za 5.mj biti prebačena 10.06., iz sljedećih razloga:

 

-radnik 02.05., 19.05. se nije pojavio na poslu..

-03.05. napustio radno mjesto samovoljno oko 11h i otišao

-08.05. došao u 12h na posao i radio do 15h

-09.05. napustio samovoljno radno mjesto oko 9h sa riječima ("odoh na bolovanje pa neću ništa raditi, a ti ćeš me plaćati") - donio potvrdu o otvorenju bolovanja od 10.05.-18.05.

 

U biti ne želim platiti čovjeka koji mi je radio SAMO 2 cijela dana (04. i 05.) u mjesecu.

 

Plus uz to je još i jako bahat, nekulturan i agresivan, čak je i prijetio voditelju proizvodnje jedan dan s riječima "proći ću kroz tebe još mi nešto prigovori".

 

Mogu li mu se provesti kakve sankcije na zadnju plaću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijeboj potraživanja poslodavca prema radniku uskratom isplate plaće ili dijela plaće, zakonom je dopušten samo u slučaju izričite suglasnosti radnika, koje u vašem slučaju gotovo sigurno neće biti.

 

Navedeno, doduše, nije zapreka da radnika tužite za naknadu štete, koju ste opisanim ponašanjem pretrpjeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija