Jump to content

Kupoprodajni ugovor i plaćanje/neplaćanje poreza


Maja23234

Preporučene objave

Dobar dan, molila bih pomoć. Vlasnica sam zemljišta koje želi kupiti susjed. Dogovorili smo cijenu ali on bi sada platio pola na ruke, a pola preko ugovora/računa što ja ne želim. Sad me maltretira zašto to ne želim, pa osim očitog da želim da je sve kako treba molila bih Vas ako mi možete reći koje bi bile sankcije za mene ukoliko bi pristala na njegov prijedlog, tako da se mogu I na to pozvati zašto odbijam takav aranžman.

Unaprijed puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš kupac time zaista ništa ne dobiva, jer ako Porezna uprava ustanovi da je ugovorena kupoprodajna cijena očigledno previše niska, ona u konačnom poreznom rješenju sama određuje visinu porezne osnovice, rjeđe vještačenjem, a češće procjenom prema cijenama sličnih nekretnina na istom području, pa će Vaš kupac konačno zaista platiti pripadajuću i prikladnu cijenu za navedenu nekretninu.

Vi ne podliježete prekršajnim kaznama prema Zakonu o porezu na promet nekretnina, ali ako je vrijednost zatajene porezne obveze veća od 20.000,00 kn, teoretski biste mogli odgovarati kao pomagatelj u kaznenom djelu utaje poreza i carine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ne smijete u gotovini primiti iznos veci od 105 000 kuna...

 

To se odnosi samo na tvrtke i obrtnike koji obavljaju registriranu djelatnost.

 

 

 

Dobar dan, molila bih pomoć. Vlasnica sam zemljišta koje želi kupiti susjed. Dogovorili smo cijenu ali on bi sada platio pola na ruke, a pola preko ugovora/računa što ja ne želim. Sad me maltretira zašto to ne želim, pa osim očitog da želim da je sve kako treba molila bih Vas ako mi možete reći koje bi bile sankcije za mene ukoliko bi pristala na njegov prijedlog, tako da se mogu I na to pozvati zašto odbijam takav aranžman.

 

Kao što kaže Ruby, susjed zapravo time ništa ne dobiva.

Štoviše, ako napiše nerealnu cifru, još je veća vjerojatnost da će mu porezna procijeniti na više nego je stvarno platio. Ako stavi realnu vrijednost veća je šansa da na poreznoj prihvate taj iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad me maltretira zašto to ne želim, pa osim očitog da želim da je sve kako treba molila bih Vas ako mi možete reći koje bi bile sankcije za mene ukoliko bi pristala na njegov prijedlog, tako da se mogu I na to pozvati zašto odbijam takav aranžman.

Unaprijed puno hvala na odgovoru.

 

ako kupuješ stvar neke veče vrijednosti nemožeš se pozvati na svotu isplaćenu mimo ugovora. susjedu radi određivanje porezne obveze porezna procijenjuje vrijednost

stečene nekretnine. on ništa ne dobiva a ti možeš izgubiti. možda ćeš morati opravdati i svotu primljenu mimo ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija