Jump to content

Krenula priprema za uvođenje poreza na nekretnine


Ruby_Danderfluff

Preporučene objave

Pa ne znam čemu panika, ionak je bivši ministar prekonekoliko puta, sa smješkom, slatkorječivo izjavljivao da će to u konačnici ispasti manje nego do sada.

 

Pa bi se tu lijepo uklopio jedan stih.

Dajem ti verse i note

sve moje šarene perle na dar,

još te mogu pjesmom kupiti

lukavo i slatkorječivo..

još uvijek mogu ti podvaliti..izmjene i dopune zakona..

 

Malo sarkastično, no ipak smo u Caffe-u :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, danas dobili i moji roditelji sličan obrazac u sandučić od njihove male jedinice lokalne samouprave. Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, danas dobili i moji roditelji sličan obrazac u sandučić od njihove male jedinice lokalne samouprave. Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

 

 

Kako aludira Spitfire, samo naivni bedaki mogu povjerovati slatkorjećivosti ministra kako će se plaćati manje.

 

Ima udruga poreznih obveznika Lipa peticiju.

Evo obrazac:

 

Formular-za-potpisivanje-peticije-protiv-poreza-na-nekretnine.pdf

 

Najveći problem mnogi vide upravo u tome što je komunalna naknada strogo namjenski prihod, koji je lokalna uprava morala potrošiti na komunalne potrebe građana.

Ovo sada je porez, i mogu ga političari spiskati na svoje idiotarije i kumove.

 

A uz sve to su nam sada već najavili novi namet - građevinsku rentu!

To bi bila opet komunalna naknada, samo bi se drugačije zvala.

 

Najbolji komentar svega ovoga:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa bi se tu lijepo uklopio jedan stih.

Dajem ti verse i note

sve moje šarene perle na dar,

još te mogu pjesmom kupiti

lukavo i slatkorječivo..

još uvijek mogu ti podvaliti..izmjene i dopune zakona..

 

:smijeh3:

 

Evo, danas dobili i moji roditelji sličan obrazac u sandučić od njihove male jedinice lokalne samouprave. Ja se bojim da će porezno opterećenje ustvari biti još i veće, jer treba jedinicama lokalne samouprave napuniti proračune nakon što su im neki proračunski prihodi uzeti prije nekoliko godina.

 

Da, i meni se čini da je ovo faktički "vraćanje" onog što je država svojedobno uzela JLS-ima.

 

Razum i realnost nalažu teritorijalni reustroj RH (minimalno prepolavljanje broja županija i općina, a o gradovima bi se dalo pričati, iako svakako smanjiti), no za to treba mijenjati Ustav, dakle 2/3 većina (dogovor dvije najjače stranke, a prije bi valjda dobio za isti stol Trumpa i jedinu pretilu osobu u Sjevernoj Koreji), a ne ove zadnje "većine" di se mole da netko slučajno nešto krivo ne pojede i zbog gastrointestinalnih problema ne dođe u Sabor.

 

Naravno, na stranu prethodno, politika nema interes za takvo što zbog zbrinjavanja kadrova, barem tako dugo dok se "Titanic" ne nagne i počne ponirati, e onda bude rezanja sve u 16, samo prekasno.

 

Najveći problem mnogi vide upravo u tome što je komunalna naknada strogo namjenski prihod, koji je lokalna uprava morala potrošiti na komunalne potrebe građana.

Ovo sada je porez, i mogu ga političari spiskati na svoje idiotarije i kumove.

 

Nažalost, Felixx, toga već i sada ima, ali slažem se da bez neke stroge namjene, mogućnost zlouporabe raste.

 

A uz sve to su nam sada već najavili novi namet - građevinsku rentu!

To bi bila opet komunalna naknada, samo bi se drugačije zvala.

 

Nije rajčica, neg je paradajz.

 

Fascinantno je da smo u samom svjetskom vrhu što se poreznog opterećenja tiče, pa se doista ne bih čudio i vraćanju "tradiciji" kroz poreze na prozore i dimnjake.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija