Jump to content

Samoubojstvo na bolničkom liječenju


dragica 1979

Preporučene objave

Sad sam konzultirala opće uvjete za osiguranje života kod jednog osiguratelja, i oni za rizik samoubojstva kažu ovako: ako je samoubojstvo počinjeno u prvoj godini od sklapanja police, rizik je isključen, dakle, uopće se ne isplaćuje. Ako je počinjeno u godinama od 1-3 od sklapanja police, isplaćuje se samo matematička pričuva (dakle, uplaćeni iznos umanjen za troškove osiguratelja, ali nešto se dobije ipak van). Ako je od treće godine pa nadalje, te se dokaže da je samoubojstvo počinjeno u okolnostima duševne poremećenosti volje, osigurnina se isplaćuje u cijelosti.

Međutim, ograđujem se time da b) ne znam je li u ovom slučaju ima sklopljene police osiguranja života i b) kad je samoubojstvo počinjeno te da li uvjeti nekog drugog osiguratelja kažu nešto drugačije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 hour , Ruby_Danderfluff je napisao:

Sad sam konzultirala opće uvjete za osiguranje života kod jednog osiguratelja, i oni za rizik samoubojstva kažu ovako: ako je samoubojstvo počinjeno u prvoj godini od sklapanja police, rizik je isključen, dakle, uopće se ne isplaćuje. Ako je počinjeno u godinama od 1-3 od sklapanja police, isplaćuje se samo matematička pričuva (dakle, uplaćeni iznos umanjen za troškove osiguratelja, ali nešto se dobije ipak van). Ako je od treće godine pa nadalje, te se dokaže da je samoubojstvo počinjeno u okolnostima duševne poremećenosti volje, osigurnina se isplaćuje u cijelosti.

Međutim, ograđujem se time da b) ne znam je li u ovom slučaju ima sklopljene police osiguranja života i b) kad je samoubojstvo počinjeno te da li uvjeti nekog drugog osiguratelja kažu nešto drugačije.

 

Kako dokazati duševnu poremećenost? Hvala vam puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija