Jump to content

Obiteljska mirovina


Leonidas2401

Preporučene objave

Razvedena sam i imam dvoje malodobne djece koja su meni dodjeljena na skrb, otac je plaćao alimentaciju putem sudske ovrhe, ali dok smo bili u sudskom postupku on je izbjegavao plaćanje alimentacije, podigao je poveći kredit, ,a koji kasnije nije mogao otplaćivati, pa su se dugovi gomilali. Sad kada je preminuo djeca bi se trebala odreći nasljedstva da bi izbjegli dugove koji znatno prelaze visinu vrijednosti   obiteljske kuće, pa me interesira, ako se odreknu nasljedstva dali se odriču i obiteljske mirovine ili to nema veze jedno s drugim?                                                                                     Unaprijed zahvaljujem. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Leonidas2401 je napisao:

Razvedena sam i imam dvoje malodobne djece koja su meni dodjeljena na skrb, otac je plaćao alimentaciju putem sudske ovrhe, ali dok smo bili u sudskom postupku on je izbjegavao plaćanje alimentacije, podigao je poveći kredit, ,a koji kasnije nije mogao otplaćivati, pa su se dugovi gomilali. Sad kada je preminuo djeca bi se trebala odreći nasljedstva da bi izbjegli dugove koji znatno prelaze visinu vrijednosti   obiteljske kuće, pa me interesira, ako se odreknu nasljedstva dali se odriču i obiteljske mirovine ili to nema veze jedno s drugim?                                                                                     Unaprijed zahvaljujem. 

ne, obiteljska mirovina nije nasljedstvo. to je zakonsko pravo.

nemogu se odreće obiteljske mirovine. mogu je tražiti ili ne.

nadležnom HZMO podnijeti zahtjev za obiteljskom mirovinom.

zašto niste dok je bio živ podnijeli prijedlog za ovrhu. imate pravomoćnu sudsku odluku.

pokretanje postupka upisali u vlasnički list kuće ili ovrhom na imovinu tražili naplatu alimentacije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija