Jump to content

Teret na nekretnini-dozivotno uzivanje


Ljubica83

Preporučene objave

Suprug i ja namjeravamo kupiti stan od starijeg bracnog para,koji nisu u dobrim odnosima sa vlastitom djecom pa su valjda kao mjeru osiguranja na stanove koje posjeduju stavili pod teret da gđa ima pravo dozivotnog uzivanja (dosta je mlađa od supruga pa valjda zato) a pod vlastovnico pise: temeljem rjesenj opcinskog suda...zabiljezuje se privremena mjera zabrane otuđenja u opterecenja nekretnina od strane te iste gđe.

Sto to tocno za nas znaci jer su oboje  suglasni oko prodaje stana te vas molim savjet kako se to rjesava prije sklapanja ugovora o kupoprodaji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , virtalni je napisao:

Neka isto prvo izbrišu pa onda lijepo kupite stan, i moj prijedlog obvezno uz suglasnost oba bračna druga i u slučaju ako je stan 1/1 na jednoga od njih...

Zahvaljujem puno na odgovoru,tako smo nesto i mislili, samo me zanima gdje se to brise tj gdje to oni mogu uciniti u gruntovnici ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Može pomoć, hvala unaprijed! Sutra bi trebali potpisati predugovor o kupoprodaji kuće koja ima teret. Vlasništvo je 1/1 ali njeni roditelji(vlasnice) imaju pravo doživotnog uživanja. U teretovnici piše :uknjižba, osobna služnost-pravo stanovanja, izjava dd/mm/gggg i doživotnog uživanja. Zanima me kako se skida taj teret pri kupnji, tko to skida i kolika je cijena? Jel to znači da ako mi kupimo oni i dalje imaju pravo uživanja i jel prestaje nošenjem smrtnog lista u gruntovnicu? To nam nije prije rečeno, saznali smo danas čitanjem dokumentacije. Jel se to može kupoprodajnim ugovorm brisati?

'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, E da sam pravnica je napisao:

osobna služnost-pravo stanovanja, izjava dd/mm/gggg i doživotnog uživanja.

Radi se o osobnom pravu služnosti koje može prestati odlukom suda,voljom ili smrću ovlaštenika služnosti.

 

Prije 41 minuta, E da sam pravnica je napisao:

Jel to znači da ako mi kupimo oni i dalje imaju pravo uživanja

Da

 

Prije 44 minuta, E da sam pravnica je napisao:

Jel se to može kupoprodajnim ugovorm brisati?

Ne,obzirom da prenos prava vlasništva,odnosno promjena vlasnika,nema negativnog učinka prema upisanom pravu služnosti.

 

Prije 48 minuta, E da sam pravnica je napisao:

Zanima me kako se skida taj teret

Ovisno o činjenici da li su ovlaštenici služnosti živi

 

Prije 49 minuta, E da sam pravnica je napisao:

kolika je cijena?

Trošak sastavljanja prijedloga za brisanje i pristojba na prijedlog.

-prijedlog može napisati i osobno stranka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija