Jump to content

dug iz radnog odnosa-isplata


kira

Preporučene objave

U sudskom postupku je utvrđeno  da je poslodavac radniku protuzakonito umanjivao plaću, koja je utjcala i na njegovu mirovinu koju je također umanjeno primao, dakle, u postupku je utvrđen dug, njegov zakonit osnov,..no za jedan dio toga duga utvrđena je zastara,..radi se o plaći državnog službanika,,,

Trenutačno je postupak na Vrhovnom sudu, zbog revizije,..dali se od poslodavca/države može tražiti isplata utvrđenog duga, unatoč zastari, s tim da se napravi nagodba to jest eventualno umanje kamate na glavnicu, dali bi ta isplata za poslodavca bila nezakonita.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, virtalni je napisao:

Nagodbom mozete sto hocete...
ali s obzirom da je isti u zastari, isplata istoga je na dobroj volji poslodavca...

Poslodavac je država/jedno ministarstvo,..ako se obratim pisanim zahtjevom tko o tome odlučuje, dakle ako bi poslodavac odlučio,prihvativši nagodbu,..taj postupak nije protuzakonit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak je pravomoćno dovršen, revizija je izvanredni pravni lijek, što znači da možete zahtijevati ono što je dosuđeno da se isplati, a ako ne, onda ovršiti na temelju presude kao ovršne isprave. Dakle, nije potrebno da se nagađate, ali nećete dobiti ono za što je presudom utvrđeno da se nalazi u zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Postupak je pravomoćno dovršen, revizija je izvanredni pravni lijek, što znači da možete zahtijevati ono što je dosuđeno da se isplati, a ako ne, onda ovršiti na temelju presude kao ovršne isprave. Dakle, nije potrebno da se nagađate, ali nećete dobiti ono za što je presudom utvrđeno da se nalazi u zastari.

Znam, potpuno mi je jasno da neću dobiti ono što mi nije dosuđeno,(postupak naplate za dosuđeno sam već pokrenuo),no mislio sam tražiti kroz nagodbu ostatak(primjerice da se odreknem kamata,,pa i dijela duga,,)ako bi pristali, dakle sud je utvrdio osnovanost moga tužbenog zahtjeva kao i iznos,..u tom dijelu spora nema osim što su se pozvali na zastaru koju je sud uvažio.

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sivko je napisao:

Nebitno,za ono što je rekao sud da se mora isplatit to će se i isplatit redovno ili vanredno.za ono što je nastupila zastara nema plaćanja.

Pa i po odluci poslodavca, zašto ??,.to je zapravo dug prema nekomo, ako ga poslodavac isplati u čemu je problem, to je nešto što je zarađeno, nešto što pripada radniku,..nije niti protuzakonito,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što po odluci poslodavca?

Nitko ne spori da je zarađeno.Do prije par godina moglo se tužit za zadnjih 3 godine (da ti nešto nije plaćeno) odnosno mogao si tužit i za 7-8 ali bi isplata bila samo za 3 godine a za ostale godine je nastupila zastara i sud ne bi mogao donijet presudu za sve nego samo za ono koliko piše u zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

Što po odluci poslodavca?

Nitko ne spori da je zarađeno.Do prije par godina moglo se tužit za zadnjih 3 godine (da ti nešto nije plaćeno) odnosno mogao si tužit i za 7-8 ali bi isplata bila samo za 3 godine a za ostale godine je nastupila zastara i sud ne bi mogao donijet presudu za sve nego samo za ono koliko piše u zakonu.

Sud bi priznao cijeli iznos bez dvojbi, no protivna strana je prigovorila zastaru,što onda sud obavezuje, s tim da je riječ o pet a ne tri godine,..no ja i dalje mislim, da poslodavac može odlučiti i mislim da nije protuzakonito da isplati cijelli iznos, to je dug koji je evidentiran u poslovnim knjigama,dug je ne dvojben,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija