Jump to content

Trajanje uhićenja


Slavonacudusi

Preporučene objave

Prijatelj mi je bio uhicen zbog prijetnje. Zanima me zakonski dio u satima koliko je dopusteno trajanje uhicenja i da li se desio propust.

Uhicenje je bilo u cetvrtak u 01:20h,davanje iskaza i snimanje bilo je u cetvrtak u 09:15h koje je trajalo 30 minuta. Odveden je pritvorskom nadzorniku u srijedu u 23:50h i vracen nazad u policijsku postaju u pritvor. Saslusan je u drzavnom odvjetnistvu tek u petak u 09:20h.

Zanima me da li je to sve bilo u zakonski propisanim rokovima.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po uhićenju temeljem KD prijetnji (čl. 139. KZ), policija uhićenika saslušava, pritvara i drži 24 sata kada ga preuzima pritvorski nadzornik i organizira saslušanje pred Državnim odvjetnikom i istražnim sucem koji donosi odluku o možebitnom istražnom zatvoru ili mjerom opreza...

Po Vašem pisanju ispada da je bilo sve OK, jer cijeli postupak, uhićenje, davanje iskaza, davanje iskaza pred Državnim odvjetnikom i istražnim sucem, te donošenja odluke istražnog suca može trajati najviše 48 sati od uhićenja osumnjičenika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Trajanje uhićenja
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija